29/01/2020
Komic Mastoras BC 20 14 11 10 - 55 -
Bad Boys 12 17 11 4 - 44 -

Άλλη μία νίκη για τον Komic Mastora BC.

Την Κυριακή 26-1-2020, ο Komic Mastoras BC, θα φιλοξενήσει τους Bad Boys, στα πλαίσια της δέκατης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Winter Development League 2. Στον πρώτο γύρο, με γηπεδούχους τους Bad Boys, οι δύο ομάδες βρέθηκαν αντιμέτωπες για πρώτη φορά, με τελικό σκορ 36-38 υπερ του φιλοξενούμενου Komic Mastora BC. Περιμέναμε και όντως είδαμε δυνατή revanche κόντρα μεταξύ των δύο ομάδων.

Στην πρώτη περίοδο ο Komic Mastoras BC επικράτησε με 20-10, με τους δύο ψηλούς του, τον Νικόλα και τον Γρηγοράκη, να κατεβάζουν αρκετά επιθετικά rebounds δίνοντας την ευκαιρία για διπλές επιθέσεις στην ομάδα τους και δίνοντας 8 πόντους διαφορά υπέρ. Από το την άλλη,  οι παίκτες του Komic Mastoras BC, είχαν πολύ μεγάλο πρόβλημα να αντιμετωπίσουν τον Ψαρούλη των Bad Boys, o οποίος πέτυχε τους 10 από τους 12 πόντους της ομάδας του. Ο Σπυράτος του Komic Mastora BC, πέτυχε τρία τρίποντα την πρώτη περίοδο, άλλο ένα ο Πλατσατούρας και ο Νικόλας 6 πόντους.