69
Emoji 16 20 19 14 - 69 -
Fioretsina Salonica 36 13 20 11 - 80 -

Άλλη μια νίκη για τους Fioretsina Salonica!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε δυνατά για τους Fioretsina, με την ομάδα να έχει υψηλό ποσοστό ευστοχίας στο καλάθι και να πετυχαίνει μια διαφορά ασφαλείας από τον αντίπαλο. Οι Emoji δεν έμειναν με σταυρωμένα χέρια και προσπάθησαν και να περιορίσουν τον αντίπαλο και να μειώσουν την διαφορά με σκορ δεκαλέπτου 16-36.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός τους παιχνιδιού ανέβηκε κιάλλο, με τους Fioretsina να συνεχίζουν να σκοράρουν προς το αντίπαλο καλάθι, με τους Παπαβασιλείου και Τετράδη να έχουν μεγάλη ευστοχία στα τρίποντα, κρατώντας την ομάδα τους σε τροχία νίκης. Οι Emoji δεν σταμάτησαν λεπτό την προσπάθεια και για να διεκδικήσουν το παιχνίδι, με τους Βογιατζή και Βάσκο σε πολύ καλή φόρμα, χωρίς όμως να καταφέρνουν να γυρίσουν το σκορ υπέρ τους, με σκορ ημιχρόνου 36-49.

Με το τρίτο δεκάλεπτο να ξεκινάει, οι ομάδες μπήκαν ακόμα πιο δυνατά στο παιχνίδι, με τους Emoji να βρίσκουν καλύτερα πατήματα και να προσπαθούν να γυρίσουν το σκορ, με τις καλές τους επιθέσεις και περιορίζοντας την αντίπαλη ομάδα στην άμυνα. Οι Fioretsina από την άλλη συνέχισαν να πιέζουν τον αντίπαλο και να προσπαθούν να κρατήσουν την διαφορα του σκορ, με τελικό σκορ περιόδου 55-69.

Τέταρτη περίοδος και οι ομάδες συνέχισαν να παλεύουν για την νίκη, με τους Emoji να προσπαθούν να ανατρέψουν την κατάσταση, χωρίς όμως να το καταφέρνουν αφού φάνηκε να τους καταβάλει η κούραση. Οι Fioretsina συνέχισαν να ευστοχούν στην επίθεση παρόλη την πιέση που δέχτηκαν απο τους αντιπάλους τους, με τελικό σκορ αγώνα 69-80.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Μπάμπης Παπαβασιλείου με 25 πόντους και 10 ριμπάουντ

Για τους Emoji ξεχώρισε ο Δημήτρης Βογιατζής με 19 πόντους και 16 ριμπάουντ

Emoji: Βάσκος 14, Βογιατζής 19, Δέλκος 3, Δημητριάδης 12, Κοτζαδάμης 10, Κυρσανίδης 3, Μυτηληναίος 8, Ψαθάς

Fioretsina Salonica: Πασχαλίδης 3, Γαλής 3, Ελευθεριάδης 2, Μήτκος 10, Μπουμπόνας 6, Παπαβασιλείου 25, Τετράδης 22, Χαϊτλής 3, Χατζηλιάδης 6

Τι μας άρεσε: το ποσοστό εύστοχο σερί 3πόντων της Fioretsina