86
Rising Suns 9 11 24 23 - 67 -
86ers 23 23 21 19 - 86 -

Άλλη μία νίκη για τους 86ers!

Το πρώτο δεκάλεπτο, ξεκίνησε δυνατά για τους 86ers, με την ομάδα τους να καταφέρνει από νωρίς να πάρει ένα προβάδισμα στο σκορ. Οι Suns άργησαν να βρούν τα πατήματα τους έτσι έμειναν λίγο πίσω στο σκορ, με τελικό σκορ δεκαλέπτου 9-23.

Στην δεύτερη περίοδο, οι 86ers συνέχισαν να ανεβάζουν ρυθμό και να πετυχαίνουν καλάθια στην επίθεση, με τους Αρίκα και Μουτσέλη να βοηθούν πάρα πολύ στην επίθεση για την ομάδα τους. Οι Suns βρήκαν καλάθια στην επίθεση με τους Κιουτσιμάνη και ΤΖωρτζίου να ηγούνται στην κορυφή της επίθεσης, χωρίς όμως να καταφέρνουν να μειώσουν την εις βάρος τους διαφορά, με σκορ ημιχρόνου 20-46.

Το τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμο, οι 86ers συνέχισαν να ευστοχούν στα καλάθια και να κρατούν την διαφορά που είχαν ήδη πάρει, με τον Συμεωνίδη να βοηθάει πολύ στην επίθεση για την ομάδα του. Οι Suns βρήκαν επίσης εύστοχα καλάθια, χωρίς όμως να είναι αρκετά και μη καταφέρνοντας να περιορίσουν την αντίπαλη ομάδα, με τελικό σκορ περιόδου 44-67.

Στην τέταρη περίοδο, οι 86ers δεν φάνηκαν να κατεβάζουν ρυθμό, συνεχίζοντας να πιέζουν στην επίθεση και κρατώντας την υπάρχουσα διαφορά του σκορ που τους οδηγούσε σε άλλη μια νίκη. Οι Suns, με την κούραση να τους καταβάλει, παρόλο που πέτυχαν κάποια καλάθια δεν κατάφεραν να σταματήσουν την αντίπαλη ομάδα, με τελικό σκορ αγώνα 67-86.

MVP του αγωνα ήταν ο Βασίλης Αρίκας με 32 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από τους Rising Suns ξεχώρισε ο Παναγιώτης Κιουτσιμάνης με 29 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Rising Suns: Αναγνωστόπουλος 4, Γαμβράκης 8, Κιουτσιμάνης 29, Λαδόπουλος 9,Μυρίσας 2, Τζωρτζίου 15

86ers: Αρίκας 32, Καλίατσος 6, Κουρουκλίδης 6, Μουτσέλης 11, Συμεωνίδης 15, Τσουκαλάς 16