05/02/2024
Agxialos Legends 19 8 15 18 - 60 -
Brokers 9 21 18 9 - 57 -

Άλλο ένα ντέρμπι στα χέρια των πρωτοπόρων Agxialos Legends!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έντονη ενέργεια από την πλευρά των Agxialos Legends. Οι παίχτες της ομάδας ειδικά ο Γιαγκόπουλος και ο Τσολακίδης, έδειχναν αποφασισμένοι να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικές επιθέσεις, οι Agxialos Legends κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πρώτο δεκάλεπτο με διψήφια διαφορά, καθιστώντας το σκορ 19-9.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει γρήγορο. Σε αυτή τη περίοδο οι Brokers κυριάρχησαν σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και ήταν αυτοί που κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να κάνουν μια εντυπωσιακή ανατροπή μέσω των Τσιρκινίδη, Βλάχου και Ψαρρόπουλου διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 27-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Brokers κατάφεραν να αναδειχθούν σε κυρίαρχο παράγοντα του αγώνα. Οι Γιαγκόπουλος και Τσολακίδης των Agxialos Legends προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ομάδα των Brokers επέδειξε εμπειρία και αποφασιστικότητα με τις όμορφες επιθετικές συνεργασίες να είναι αυτές που ξεχωρίζουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 42-48 υπέρ των Brokers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Brokers προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμα που είχαν κερδίσει στα προηγούμενα δεκάλεπτα. Οι Βλάχος και Ψαρρόπουλος εξακολούθησαν να είναι οι πρωταγωνιστές, ενώ οι Agxialos Legends προσπάθησαν μέχρι το τέλος να ανατρέψουν το αποτέλεσμα κάτι που εν τέλει κατάφεραν να πετύχουν. Γιαγκόπουλος, Καραγκιαούρης και Τσολακίδης ήταν οι πρωταγωνιστές της ανατροπής-νίκης της ομάδας τους.

MVP του αγώνα είναι ο Πρόδρομος Γιαγκόπουλος ο οποίος κατάφερε να πετύχει Double Double έχοντας 11 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Brokers είναι ο Δημήτριος Ψαρρόπουλος ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Γαζής 9(3), Γιαγκόπουλος 11(2), Καραγκιαούρης 10, Μαυρίδης 8(1), Οικονόμου 3(1), Παράσχος 10(2), Πρωτογερόπουλος, Τσολακίδης 9

Brokers: Βλάχος 7(1), Ζαφείρης 3, Κωνσταντινίδης 5, Μαυρομανώλης 5(1), Μοσχάκης 2, Πεχλιβάνης 8, Τσιρκινίδης 10(1), Τσιταμπάνης 2, Χωρινός 2, Ψαρρόπουλος 13(1)