73
86ers 20 19 17 17 - 73 -
Basketόσαυροι 12 9 11 15 - 47 -

Αλώβητοι οι 86ers!

Στην πρώτη περίοδο οι 86ers ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία των παικτών των Basketόσαυρων και με όμορφες συνεργασίες έφτιαξαν μία μικρή διαφορά ασφαλείας. Ο Παπαδόπουλος ήταν ασταμάτητος στα σουτ απο μακρινή απόσταση διαμορφώνοντας το 20-12.

Στη δεύτερη περίοδο οι Basketόσαυροι δεν μπόρεσαν να βρουν τα πατήματα τους και να ακολουθήσουν τον ρυθμό των γηπεδούχων. Ο Κετενίδης προσπάθησε να μειώσει την διαφορά για τους φιλοξενούμενους με σουτ από την περιφέρεια, όμως οι 86ers έβρισκαν λύσεις στα επιθετικά ξεσπάσματα των αντιπάλων τους στο πρόσωπο του Κουτζιάμπαση, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομαδες στο 39-21.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό. Οι γηπεδούχοι ήταν ασταμάτητοι στην επίθεση με τον Γερολυμάτο να οργανώνει και να εκτελεί. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ όμως τα καλάθια του Χαιρόπουλου δεν ήταν αρκετά με το τέλος της περιόδου να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 56-32.

Εν τέλη οι Basketόσαυροι δεν μπόρεσαν να πάρουν το κάτι παραπάνω από το παινχίδι χάρης στα πολλά λάθη τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των 86ers με τελικό σκορ 73-47.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Κυριάκος Γερολυμάτος ο οποίος πέτυχε double double έχοντας 15 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Basketόσαυρους αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα ήταν ο Παναγιώτης Κετενίδης ο οποίος έβαλε 13 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

86ers: Γερολυμάτος 15 , Συμεωνίδης 6 , Μουτσέλης 12 , Κουρουκλίδης , Κουτζιάμπασης 13 , Φραγγής 4 , Παπαδόπουλος 23 (4)

Basketόσαυροι: Πρεβενάς 9 (2) , Πρεβενάς 12 , Καμπέρης , Ποζίνης 2 , Τσιγαρίδας 7 (1) , Γιαμούκογλου 2 , Κιούσης 2 , Κετενίδης 13 (1)