08/06/2023
Puebla BC 7 17 8 9 - 41 -
Πανικός BC 4 11 16 12 - 43 -

Αν και δύσκολα πήρε την νίκη ο Πανικός BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά χαμηλό σε σκορ, με τους Puebla να έχουν ελαφρύ προβάδισμα. Οι δύο ομάδες αντιμετώπιζαν δυσκολίες στην επίθεσή τους και η άμυνα επικρατούσε. Οι Κανόπουλος και Χασεκίδης των Puebla προσπάθησαν να ηγηθούν της ομάδας τους και να πάρουν προβάδισμα στο σκορ κάτι που τελικά κατάφεραν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Puebla ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά τους. Οι Κανόπουλος και Χασεκίδης συνέχισαν να είναι αποφασιστικοί και να σημειώνουν καλάθια για την ομάδα τους. Από την άλλη πλευρά, οι Παρασκευάς και Τσελεκίδης του Πανικού προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η άμυνα των Puebla ήταν σταθερή και δυσχέραινε τις προσπάθειές τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας έγινε ακόμη πιο αμφίρροπος. Οι δύο ομάδες πάλεψαν για κάθε καλάθι και το σκορ παρέμεινε στενό. Οι Παρασκευάς και Τσελεκίδης του Πανικού ανέλαβαν μεγαλύτερη ευθύνη και βοήθησαν την ομάδα τους να παραμείνει στο παιχνίδι. Ωστόσο, οι Puebla κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κρατήσουν τον έλεγχο του αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν το πιο συναρπαστικό μέρος του αγώνα. Οι δύο ομάδες πάλεψαν μέχρι το τέλος για τη νίκη. Οι Παρασκευάς και Τσελεκίδης του Πανικού προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους σε ανατροπή, αλλά οι Κανόπουλος και Χασεκίδης των Puebla ήταν αποφασιστικοί και ανταπέδωσαν με κρίσιμα καλάθια. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το σκορ 41-43 υπέρ του Πανικού.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του παιχνιδιού είναι ο Γιώργος Κανόπουλος ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό double double με 24 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Ενώ για τον Πανικό αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα ήταν ο Νίκος Παρασκευάς ο οποίος έκανε και αυτός double double έχοντας 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Puebla BC: Πάχτας 2 , Αλεξανδρίδης 2 , Χασεκίδης 6 (1) , Λαπαρίδης 2 , Κανόπουλος 24 , Τσίμπουρης 5

Πανίκος BC: Πραντέκος 6 , Κοντόπουλος 2 , Ψοφογιώργος Θ. , Καρανάτσιος , Νικολόπουλος , Τσελεκίδης 8 (1) , Ψοφογιώργος Δ. 2 , Παρασκευάς 13 , Δημητριάδης 3 (1) , Ιωσήφ 7 , Τσάτσας 2