25/05/2023
Lockers 17 15 22 23 - 77 -
Stefanina Timberwolves 18 16 24 14 - 72 -

Αν και δύσκολα τα κατάφεραν οι Lockers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ένταση και ανταγωνισμό από τις δύο ομάδες. Οι παίχτες των Lockers έδειξαν αμέσως την ανωτερότητά τους στο γήπεδο, επιδεικνύοντας εξαιρετικές κινήσεις, ακρίβεια στην πάσα και εξαιρετική ευστοχία στα σουτ. Από την πλευρά των Stefanina Timberwolves, οι παίχτες προσπάθησαν να ανταποκριθούν στην έντονη πίεση των αντιπάλων τους και να οδηγήσουν την ομάδα τους σε ευκαιρίες για το καλάθι. Οι δύο ομάδες προσέφεραν θέαμα στο κοινό, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με ελάχιστη διαφορά στο σκορ, υπέρ των Stefanina Timberwolves, με 17-18.

Η μάχη συνεχίστηκε αμείωτη κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου. Οι Lockers και οι Stefanina Timberwolves συνέχισαν να ανταλλάσσουν καλάθια και να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο παρκέ. Οι Τερζάκης, Γεωργίου και Παππάς για τους Lockers συνέχισαν να είναι οι παίχτες κλειδιά για την επίθεση την ίδια στιγμή που ο Καλλιώρας , για ακόμα μια φορά έβαζε το ένα καλάθι πίσω από το άλλο.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο τρίτο δεκάλεπτο, η ένταση και η αγωνία αυξανόταν στο γήπεδο. Οι Lockers προσπαθούσαν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι παίχτες της ομάδας έδειχναν απίστευτη αποφασιστικότητα και αναλάμβαναν το βάρος της επίθεσης με εξαιρετικές κινήσεις και ακρίβεια στα σουτ, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ και να βάλουν πίεση στους αντιπάλους τους. Ωστόσο, οι Stefanina Timberwolves κρατούσαν το προβάδισμα, χάρη στην επίδοση των Simovic και Τσοκαλαίδη. Οι δύο ομάδες αντάλλασσαν επιθέσεις και καλάθια, δημιουργώντας έναν εκπληκτικό αγώνα με συναρπαστικές στιγμές. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Stefanina Timberwolves να διατηρούν το προβάδισμα, έχοντας σκορ 54-58.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο από αγωνία και ανατροπές. Οι δύο ομάδες έδειξαν αποφασιστικότητα και απόλυτη αφοσίωση προς το να πάρουν τη νίκη. Οι Lockers εμφανίστηκαν ακαταμάχητοι στην επίθεση, εκμεταλλευόμενοι τις αδυναμίες της άμυνας των Stefanina Timberwolves και έτσι εν τέλη πήραν και την νίκη με τελικό σκορ 77-72.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Τερζάκης ο οποίος έβαλε 19 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Για τους Λύκους άξιος αναφοράς είναι ο Mladen Simovic ο οποίος έκανε double double με 18 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Lockers: Τερζάκης 19 (4) , Μηνασίδης 8 , Καλαιτζής 4 , Καντζαρίδης , Γιαννακής 4 , Γεωργίου 18 (3) , Παππας 18 (2) , Σπύρου 6

Stefanina Timberwolves: Καλλιώρας 18 (1) , Ανδρεάδης 5 (1) , Simovic 18 , Αλβανός , Σταλένσχι 2 , Αγγελίδης 9 , Κοτζαμπάσης , Αλεπάκης , Τσακαλαίδης 14 (4) , Σμυρνιός , Χρίστογλου , Καμαρούδης 6 (2)