29/09/2024
Milfwaukee Bucks 9 4 7 24 - 44 -
Old Stars 18 13 22 17 - 70 -

Ανανεωμένοι και πιο δυνατοί οι Old Stars!

Ονειρικό ξεκίνημα για τους Old Stars στον τέταρτο όμιλο της D2-League, καθώς για την δεύτερη αγωνιστική συνέτριψαν τους Milfwaukee Bucks με 44-70 στον Σπάρτακο και έκαναν το 2/2!

Με τον Καπράλο να ξεκινάει ορεξάτος το παιχνίδι και να πετυχαίνει 12 πόντους, οι Old Stars πήραν από νωρίς τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν με 9-18. Ο Βικτωράτος με 4 πόντους, ο Διαμαντόπουλος με ένα τρίποντο και ο Καμαρινόπουλος με ένα δίποντο έδωσαν τις λύσεις στην επίθεση των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι φιλοξενούμενοι και στο δεύτερο δεκάλεπτο, όταν με 4 πόντους του Μαρτσάκη και τρίποντο του Τζιόπα, πήγαν στα αποδυτήρια με αέρα 18 πόντων, 13-31. Το μοναδικό καλάθι των Milfwaukee Bucks στο δεύτερο δεκάλεπτο σημείωσε ο Βικτωράτος από την περιφέρεια.

Με συνοπτικές διαδικασίες κλείδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι "Αστέρες", στους με 7 πόντους του Μαρτσάκη, 4 του Καντεράκη και τρίποντα των Καπράλου, Τζιόπα και Κωφόπουλου, ξέφυγαν στους 33, 20-53. Δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον αντίπαλο σε εκείνο το διάστημα οι γηπεδούχοι, με τον Βικτωράτο να πετυχαίνει 3 πόντους και τους Μακρή - Δεστούνη να συνδράμουν από 2 πόντους έκαστος. Σκορ τρίτης περιόδου 20-53!

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο το μόνο που απέμενε να δούμε ήταν το τελικό αποτέλεσμα, με τους Old Stars να επικρατούν με 44-70, μετά από εύστοχες προσπάθειες των Καπράλου, Καντεράκη, Πέτρου, Μαρτσάκη, Δρακόπουλου και Τζιόπα. Για τους Milfwaukee Bucks στα τελευταία λεπτά του αγώνα βρήκαν στόχο οι Βικτωράτος, Διαμαντόπουλος, Δεστούνης και Τζούλιαν.

Πολυτιμότερος των Milfwaukee Bucks ο Βικτωράτος με 18 πόντους (double-double), έχοντας 1/3 βολές, 4/8 δίποντα και 3/15 τρίποντα. Πήρε 10 ριμπάουντ, έδωσε 1 ασίστ, έκλεψε 2 φορές και ήταν αλάνθαστος. Novibet MVP των Old Stars ο Καπράλος με 22 πόντους (double-double), έχοντας 3/3 βολές, 5/11 δίποντα και 3/10 τρίποντα. Μάζεψε 10 ριμπάουντ, έκλεψε 1 φορά, είχε 1 τάπα και ήταν αλάνθαστος με τη σειρά του.

Milfwaukee Bucks (Καμαρινόπουλος): Βικτωράτος 18 (3), Τζούλιαν 2, Δεστούνης 5, Διαμαντόπουλος 12 (2), Καμαρινόπουλος 2, Μακρής 3, Μπολάνος, Σαδέκ 2, Σταμόπουλος

Old Stars (Κωφόπουλος): Δρακόπουλος 6, Καπράλος 22 (3), Κωφόπουλος 3 (1), Λεντζής, Μαρτσάκης 16, Πέτρου 2, Τζιόπας 11 (2), Καντεράκης 10

Τι μας άρεσε: Η πολυφωνία της επίθεσης των Old Stars και ο σχολιασμός του πάγκου των Bucks σε όλη τη διάρκεια του αγώνα!