04/02/2023
Beer Team 11 10 12 19 - 52 -
Chicago Hulks 15 11 9 11 - 46 -

Ανατροπή για την Beer Team!

Παρά την σε χαμηλά στάνταρ απόδοσή της για τρία δεκάλεπτα, η Beer Team έπαιξε εκεί που έπρεπε, ανέτρεψε την αναμέτρηση και κέρδισε τους πολύ καλούς Chicago Hulks με το τελικό 52-46 στο ΣΕΦ!

Μόνιμα συνδεδεμένος με το καλάθι ο Σιαχάμης, εκτέλεσε δις από τα 6.75, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν πόντους και από τον Μπαντουβάκη Δ, μπαίνοντας μπροστά στο κλείσιμο του πρώτου δεκαλέπτου με 11-15, με Μήτση και Θεοδοσόπουλο να ξεχωρίζουν για Beer Team.

Δύο τρίποντα του Μαυράκη και άλλο ένα του Σιαχάμη από την άλλη κράτησαν τον ρυθμό της αναμέτρησης σε υψηλά επίπεδα. Οι Hulks κρατούσαν το προβάδισμα καθώς ο Μπαντουβάκης Δ. συνέχισε να δίνει λύσεις από μέση απόσταση και περιφέρεια, με το ημίχρονο να κλείνει στο 21-26.

Οι άμυνες ξεχώρισαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να φτύνουν... αίμα για να σκοράρουν. Ο Παπαδόπουλος βρήκε το δρόμο προς το καλάθι και έδειξε να ξυπνάει τη Beer Team, με τον Θεοδωσόπουλο να ακολουθεί, κλείνοντας την τρίτη περίοδο στο 33-35 πίσω, με καλάθι του Μεταξά.

Τρία δεκάλεπτα πίσω αλλά στο τέλος ανατροπή για τους γηπεδούχους, οι οποίοι κρατούσαν το καλύτερο για την τελευταία περίοδο, γυρνώντας το παιχνίδι με πάθος και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ
52-46.

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χρήστος ο Μήτσης με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κόψιμο και 2 λάθη. Από Hulks ξεχώρισε ο Γιάννης ο Σιαχάμης με 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα λάθος.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 15/29 δίποντα, 6/24 δίποντα, 4/16 τρίποντα, 40 ριμπάουντ, 19 ασίστ, 7 κλεψίματα, 4 κοψίματα και 11 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 9/33 δίποντα, 8/28 τρίποντα, 4/8 βολές, 39 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 5 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 13 λάθη.

Beer Team (Μαυράκης): Κρεκούκης 5, Λαγουτάρης 5, Γρατσίας 3, Θεοδοσόπουλος 10, Μεταξάς 10, Μαυράκης 8, Μαρφαντάς, Παπαδόπουλος 5, Μήτσης 6, Τζατζαράκης.

Chicago Hulks (Σιαχάμης): Σιαχάμης 15, Κονιτόπουλος 3, Μπαντουβάκης Γ, Τιγγινάγκας 3, Καλδέλης 6, Παρσόπουλος, Τσαρτσής, Μπαντουβάκης Δ. 13, Σαβίτσκι 6.

Τί μας άρεσε: Η μεγάλη ανατροπή της Beer Team!