11/04/2022
Baca Juniors BC 12 6 15 17 - 50 -
Sun City Spurs 25 14 24 25 - 88 -

Ανέβηκαν και μαθηματικά οι Sun City Spurs!

Το απόγευμα του Σαββάτου 9 Απριλίου στο Περιστέρι, οι Sun City Spurs επικράτησαν εύκολα με το ευρύ 50 – 88 απέναντι στην Baca Juniors και πανηγύρισαν και μαθηματικά την άνοδο τους στην Development.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Spurs βρέθηκαν σε θέση οδηγού, με το σκορ να είναι 12 – 25. Ο Μπόζας ήταν μπροστάρης στην επίθεση με 7 πόντους, με τον Κουκούλη να ακολουθεί με 4 και τους Μιχαλόπουλο και Μελισσάρη να βάζουν από ένα τρίποντο, ενώ για τους ερυθρόλευκους, ξεχώρισαν Τσαμποδήμος και Γαργαλάκος με 4 πόντους έκαστος.

Σε χαμηλό τέμπο κυλούσε η δεύτερη περίοδος, με τους φιλοξενούμενους να μην κινδυνέυουν και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 18 – 39. Γαργαλάκος με 4 πόντους και Γεωργόπουλος με δύο βολές ήταν οι σκόρερ για την Baca, ενώ για τους Spurs, ο Κοουκούλης έβαλε 4 πόντους με πέντε ακόμα διαφορετικούς παίκτες να σκοράρουν.