22/09/2024
Brick City Salonica 15 21 14 24 - 76 -
Stefanina Timberwolves 32 22 16 30 - 100 -

Άνετα οι Stefanina Timperwolves τους Brick City Salonica

Με άνετο τρόπο οι Stefanina Timperwolves νίκησαν με 76-100 τους Brick City Salonica.

Οι βάσεις της νίκης μπήκαν από το πρώτο δεκάλεπτο με τους Stefanina να προηγούνται με 15-32 χάρη στην πολύ καλή επίθεση.

Οι Brick City αντέδρασαν και δεν επέτρεψαν στους αντιπάλους να φύγουν ακόμη περισσότερο, αλλά η ζημιά έγινε ήδη και το ημίχρονο έκλεισε με 36-54.

Στην 3η περίοδο οι δυο ομάδες συνέχισαν στον δικό τους ρυθμό, αλλά οι Stefanina είχαν περισσότερες λύσεις και προηγήθηκαν με 50-70.

Το τελικό 76-100 ήρθε απόλυτα δίκαια με τις 2 ομάδες να κάνουν το καλύτερο που μπορούν, αλλά με τους Stefanina να είναι καλύτεροι και δίκαιοι νικητές.

Ο Κασαρτζιάδης ήταν ο Novibet MVP και είχε 18ν πόντους με καλή παρουσία, ενώ για τους Brick ο Καρτάλης με 39 πόντους ήταν μια ομάδα μόνος του.

Brick City Salonica: Γαζέτας 2, Θεοχαρίδης, Καβούκης 3,Καρτάλης 39(1), Λαζαρίδης, Μαγκανάρης 6, Μακρίδης 12(1), Οικονόμου 9, Σαχπαζίδης 8(2)

Stefanina Timperwolves: Καλλιώρας 27(2), Καμαρούδης 9(3), Χουρδάκης 6, Βαχτσεβάνος 15(1), Χατζηνικολάου23 (6), Κασαρτζιάδης 18 (2)