Orlando Tragic Salonica 15 20 14 29 - 74 -
No Name 8 8 22 11 - 49 -

Άνετα οι Orlando Tragic τους No Name

Άνετα οι Orlando Tragic νίκησαν τους No Name με 74-48.

Οι Orlando Tragic μπήκαν από πολύ δυνατά στις γραμμές του παρκέ και προηγήθηκαν με 15-8 σε μια πρώτη περίοδο που οι δυο ομάδες πρόσεχαν περισσότερο πρόσεχαν περισσότερο τις άμυνές τους σε μια αναγνωριστική πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως οι  Tragic πάτησαν γκάζι και κατάφεραν να εξασφαλίσουν μια σημαντική 19 πόντων με 35-16 σε μια πολύ μονοδιάστατη περίοδο με το σκορ να γέρνει ξεκάθαρα την πλάστιγγα υπέρ της μιας ομάδας .

Στην 3η περίοδο οι No Name κατάφεραν  να κάνουν αντεπίθεση και να κατεβάσουν τη διαφορά με την ελπίδα να φτάσουν σε ισοπαλία, αλλά η απόσταση ήταν μεγάλη και το 49-38 έδινε ξεκάθαρο προβάδισμα στους Tragic.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καθαρά διαδικαστικό μιας και η διαφορά ξέφυγε άνω των 20 πόντων και το 74-48 ήρθε εύκολα και χάρισε μια δίκαιη νίκη στους νικητές σε μια καλή και δυνατή αναμέτρηση.

MVP NOVIBET ήταν o Χατζηκαβαλέλης με 15 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους No Name ο Ταχτατζής είχε 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.

ORLANDO TRAGIC: Κόιου, Γιαμούκης 15(1), Σπυρίδης, Αδέμης 7, Βεζυρόγλου Π. 9, Χατζηκαβαλέλης 15, Καπετανόπουλος 3, Χαλεπλής 21(1), Βεζυρόγλου Δ. 4

NO NAME: Tαχτατζής 15(1), Λαζαρίδης, Δεδονάκης 3, Κουρουκλίδης 13, Καράμπελας 2,Καυμενάκης 8, Ρούμπας 3, Λεωνίδης 5