13/10/2024
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 19 20 9 15 - 63 -
Respect 20 23 22 22 - 87 -

Άνετα οι Respect τους Seattle SuperΨΩΝΙΑ

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκαν οι Respect κόντρα στους Seattle SuperΨΩΝΙΑ και επικράτησαν με 63-87.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και προσπάθησαν να πάρουν το προβάδισμα, αλλά οι άμυνες ήταν πολύ δυνατές και το σκορ έμεινε στο 19-20 με τις πιθανότητες να είναι μοιρασμένες.

Respect και Seattle κρατούσαν δυνάμεις για να έχουν και αντοχές σε ένα ματς με πολλές απαιτήσεις. Το ημίχρονο έκλεισε με 39-43 και φυσικά η νίκη ήταν ανοικτή και για τις 2 ομάδες σε ένα δύσκολο ματς.

Όμως, η αντεπίθεση των Respect τους έδωσε και προβάδισμα νίκης στο τρίτο δεκάλεπτο με 48-65 και παράλληλα βάζοντας πολύ δύσκολα και ανατροπή για τους αντιπάλους τους. Οι δυο ομάδες είχαν διαφορά σε επίπεδο ευστοχίας και απόδοσης.

Οπότε, το τελευταίο δεκάλεπτο έφερε εύκολη επικράτηση για τους προπορευόμενους με 63-87 και μια άνετη νίκη σε μια αναμέτρηση που διαφορετικά ξεκίνησε και διαφορετικά τελείωσε στα τελευταία 2 δεκάλεπτα.

NOVIBET MVP ο Αμοιρίδης με 19 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Κατσαδούρης  είχε 17 πόντους και 12 ριμπάουντ.

SEATTLE: Ακριτόπουλος 9(1), Φανουλάς 7, Μουράτης, Τζουβάρας 4, Τοπαλίδης 10, Κατσιώρας 4, Μολυβιάτης , Μπαλάφας 12, Κατσαδούυρης 17,

RESPECT:  Πολύζος 10(2), Ανδρεάδης 3(1), Χουλιάρας 3, Αξάς 6, Παπαγεωργίου 9(1), Αμοιρίδης 19, Παπαθανασίου 11, Σταφυλάς 22, Μοσχούλας 4