16/10/2024
Sintrim Team 15 10 14 13 - 52 -
Respect 17 28 12 23 - 80 -

Άνετα οι Respect τους Sintrim Team

Άνετα οι Respect νίκησαν τους Sintrim Team με αντεπίθεση και καλή επίθεση με 52-80.

Οι δυο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο πρώτο δεκάλεπτο και το σκορ ήταν 15-17 με τις άμυνες να είναι οι πιο δυνατές και οι πιο προσεκτικές σε αυτήν την περίοδο. Άλλωστε, στην κατηγορία Master τα λάθη δεν συγχωρούνται.

Στη δεύτερη περίοδο οι Respect φρόντισαν να ανεβάσουν στροφές στην επίθεση και η διαφορά ξέφυγε στους πόντους με 25-45 και τους Sintrim Team να μην μπορούν να βρουν επαφή με το καλάθι σε μια καθοριστική περίοδο για το ματς.

Οι δυο ομάδες πήγαν σε ένα πιο σφιχτό τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να μην πάει πολύ ψηλά, αλλά τη διαφορά να παραμένει στα ίδια επίπεδα. Το 39-57 δεν άφηνε και πολλά περιθώρια για αλλαγή νικητή.

Στην 4η περίοδο οι Respect επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους και έφτασαν σε μια δίκαιη επικράτηση σε ένα πολύ ανταγωνιστικό ματς μόνο για ένα δεκάλεπτο…

NOVIBET MVP o Χαριτόπουλος με 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Σαλαβάτης είχε 18 πόντους.

SINTRIM:Λιβέρης Χρ.6(1), Λιβέρης Αρ. 2, Καζαντζής 4, Τουρόγλου, Σαλαβάτης 18(1), Τσιότρας 2, Μήτσας 8, Ελευθεριάδης Α. ,  Χονδρογιώργης , Ελευθεριάδης Γ. 7(1), Αβραμίδης 5(1)

RESPECT: Ανδρεάδης, Χουλιάρας, Κυριαζίδης 25, Χαριτόπουλος 21, Αξάς 6, Γλαντζής 5, Αμοιρίδης 7, Παπαθανασίου 8, Μοσχούλας 8(2)