59
Atlanta Socks 19 22 15 19 - 75 -
MnP 16 13 11 19 - 59 -

Άνετη επικράτηση των Atlanta Socks!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο, με και τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό. Οι Atlanta Socks κατάφεραν να κερδίσουν το δεκάλεπτο με 19-16, επιδεικνύοντας αποφασιστικότητα στην επίθεση και αμυντική αποτελεσματικότητα. Ο Βούλγαρης και ο Εμμανουήλ ηγήθηκαν της ομάδας τους, σημειώνοντας σημαντικούς πόντους και παρέχοντας πολύτιμη βοήθεια στην άμυνα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν όπου οι Atlanta Socks άρχισαν να ανεβάζουν το ρυθμό τους και να εδραιώνουν τον έλεγχο του αγώνα. Με ένα εξαιρετικό καλάθι του Βούλγαρη στο τέλος του δεκαλέπτου, η ομάδα τους κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά τους σε 12 πόντους. Οι Μόκκας και Κεχίδης για τους MnP προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η επιθετική δυναμική των Atlanta Socks ήταν αδύνατο να ανατραπεί.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιδόσεις και συγκέντρωση. Οι Βούλγαρης και Εμμανουήλ συνέχισαν να σημειώνουν καίριους πόντους, ενώ η άμυνά τους παρέμενε συμπαγής και ανίκητη. Οι Atlanta Socks κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά τους σε 16 πόντους μετά το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, με το σκορ να δείχνει 56-40 υπέρ τους.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είδε την ομάδα των MnP να παλεύει για να επανέλθει στο παιχνίδι. Οι Μόκκας και Κεχίδης επέδειξαν απίστευτο πάθος και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά. Ωστόσο, οι Atlanta Socks παρέμειναν ανίκητοι και αντιμετώπισαν κάθε επίθεση με συγκέντρωση και ποιότητα. Με τη λήξη του αγώνα, το σκορ ήταν 75-59 υπέρ των Atlanta Socks, που κατέκτησαν μια σπουδαία νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Σωκράτης Βούλγαρης ο οποίος πέτυχςε 19 πόντους και μοίρασε 2 ασίστ.

Ενώ για τους MnP άξιος αναφοράς είναι ο Χάρης Κεχίδης ο οποίος πέτυχε double double καθώς είχε 17 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 4 , Βούλγαρης Σ. 19 (5) , Εμμανουήλ 19 (5) , Βούλγαρης Στ. 9 (3) , Κεσίσογλου 14 (1) , Χατζηκυριακίδης 2 , Κυριακού 6

MnP: Παπαδόπουλος 6 (1) , Λάσκος 2 , Μπασιακούλης , Κυριαζής 10 , Στρουζας 2 , Μόκκας 22 (4) , Κεχίδης 17