05/10/2023
Oreokastro Knights BC 22 12 19 24 - 77 -
Φαβορί-τες BC 14 11 11 11 - 47 -

Άνετη επικράτηση των Oreokastro Knights!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Oreokastro Knights να προηγείται με 22-14. Οι παίκτες της ομάδας επέδειξαν άριστο συντονισμό και αποφασιστικότητα στις επιθέσεις και τις αμυντικές προσπάθειες. Οι Μέλλιος Πέτρος, Μέλλιος Θωμάς και Τσιλιγκαρίδης ξεχώρισαν ως κομβικές μορφές για την ομάδα τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Oreokastro Knights διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα, με το σκορ να είναι 34-25 υπέρ τους. Οι Φαβορί-τες προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι αντίπαλοί τους παρέμεναν σταθεροί στην απόδοσή τους. Ο αγώνας εξελίσσονταν με ταχύτητα και ένταση, καθιστώντας τον πολύ ενδιαφέρον για το κοινό.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε την ομάδα των Oreokastro Knights να αυξάνει ακόμα περισσότερο το προβάδισμά της, με το σκορ να φτάνει το 53-36. Οι παίκτες τους συνέχισαν να εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία και να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα, ενώ οι Φαβορί-τες βρίσκονταν σε δύσκολη θέση με τους Κεσίσογλου και Χατζηαθανασίου να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε την ομάδα των Oreokastro Knights να διατηρεί τον έλεγχο και να κατακτά τη νίκη με το τελικό σκορ να είναι 77-47. Ο αγώνας αποτέλεσε ένα παράδειγμα αποφασιστικότητας και τεχνικής κατάρτισης. Οι Μέλλιος Πέτρος, Μέλλιος Θωμάς και Τσιλιγκαρίδης επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις, κερδίζοντας τον σεβασμό και τον θαυμασμό.

MVP αναδείχθηκε ο Μέλλιος Θωμάς ο οποίος πέτυχε 27 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα περισσότερα για τους Φαβορί-τες είναι ο Γιάννης Κεσίσογλου ο οποίος έκανε Double Double με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Oreokastro Knights: Φουτσιτζής 5 (1) , Κεσίδης 7 (1) , Μέλλιος Π. 13 , Μέλλιος Θ. 27 (3) , Τσιλιγκαρίδης Λ. 3 , Τσιλιγκαρίδης Σ. 12 (2) , Μαστροδημήτρης 3 , Φυλλάς , Παπαδόπουλος 4

Φαβορί-τες: Κεσίσογλου 19 (1) , Μιχαηλίδης , Χατζηαθανασίου 20 (6) , Βλάχος , Δημάσης 6 , Κύρκου , Πολυνόπουλος 2