01/06/2023
Never Again 15 15 14 3 - 47 -
Poseidonio Warriors 22 25 18 15 - 80 -

Άνετη επικράτηση των Poseidonio Warriors!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος, με τους Poseidonio Warriors να έχουν ελαφρύ προβάδισμα στο σκορ, καθώς το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 15-22 υπέρ της ομάδας τους. Οι παίκτες των Never Again προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά οι αντίπαλοί τους παρέμειναν ανίκητοι και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους.

Καθώς ο αγώνας προχώρησε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Poseidonio Warriors έδειξαν την αξία τους, επιδεικνύοντας εξαιρετική ομαδικότητα και αποφασιστικότητα. Οι Χατζηνικολάου και Δημητρίου, ανέδειξαν τις δεξιότητές τους και συνέβαλαν στην αύξηση του προβάδισματος της ομάδας τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 30-47 υπέρ των Poseidonio Warriors, προκαλώντας μια ανησυχητική διαφορά για τους Never Again.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Never Again βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια ανελέητη επίθεση από την αντίπαλη ομάδα. Οι Poseidonio Warriors συνέχισαν να εκτελούν αποτελεσματικές επιθέσεις και να προσθέτουν πόντους στο σκορ τους. Οι Χαρισόπουλος και Φραντζής των Never Again προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η αμυντική πίεση και η οργανωμένη παρουσία των αντιπάλων τους τους δυσκόλευσε. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 44-65 υπέρ των Poseidonio Warriors, αφήνοντας τους Never Again με ανησυχητική διαφορά.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απογοητευτικό για τους φιλοξενούμενους. Παρά τις προσπάθειές τους, η επίθεσή τους αντιμετώπιζε δυσκολίες στο να βρει τον στόχο της. Οι Poseidonio Warriors συνέχισαν να κυριαρχούν και να επιδίδονται σε αποτελεσματικές επιθέσεις με τους Γιαννάκη και Ζελενίτσα, ενώ η άμυνά τους εμπόδιζε την αντίπαλη ομάδα. Τελικά, η Never Again κατάφεραν να σημειώσουν μόνο 3 πόντους σε αυτό το δεκάλεπτο, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται με το τελικό σκορ 46-80 υπέρ των Poseidonio Warriors.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Στέλιος Ζελενίτσας οποίος έκανε double double καθώς είχε 16 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Never Again άξιος αναφοράς είναι ο Βασίλης Φραντζής ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Never Again: Φραντζής 12 (2) , Μυλιόρδος 3 (1) , Παπαϊωάννου , Χιώτης 1 , Συρόπουλος 4 , Σπαθής 4 , Τσόρλαλης , Καρυοφύλλης , Λεφάκης 2 , Χαρισόπουλος 13 (1) , Λουκοβίτης 6 (1) , Τσαλκίτζης 2

Poseidonio Warriors: Χατζηνικολαου 18 (3) , Ταγάρας 1 , Δημητρίου 13 , Γιαννάκης 13 (1) , Ζελενιτσας 16 (3) , Παπαχρήστος 5 (1) , Γιαγκόπουλος , Παπαδόπουλος 3 , Ανδρίας 9 , Σκόνδρας 2