27/05/2024
Manchester United BC 23 9 16 11 - 59 -
Άλλος Άνθρωπος 29 33 27 26 - 115 -

Άνετη επικράτηση για τον Άλλο Άνθρωπο!

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες. Εξαιρετικές συνεργασίες με όμορφα καλάθια εκατέρωθεν. Ο Άλλος Άνθρωπος μέσω των Ιγγλέζου, Ξενιτίδη και Φουτσιτζή κατάφερε να κερδίσει αυτή τη πρώτη περίοδο με 23-29 έναντι των αξιόμαχων Manchester United BC.

Στο ίδιο μήκος κύματος και το δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς ο Άλλος Άνθρωπος αύξησε το σκορ στο 32-62.Οι Ιγγλέζος, Ξενιτίδης και Φουτσιτζής έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι παίκτες της Manchester United BC ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Άλλου Ανθρώπου συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Τσαλκιτζή, Καραποστόλου και Καρκανιά να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Η Manchester United BC βρήκε σκορ στο πρόσωπο του Καρακώστα Κωνσταντίνου και του Καρακώστα Αλέξανδρου, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 48-89.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι παίκτες της Manchester United BC δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι παίκτες από τον Άλλο Άνθρωπο έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 59-115.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Κωνσταντίνος Ιγγλέζος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 10 ασίστ.

Για την Manchester United BC ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Καρακώστας ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Manchester United BC: Βαλμάς 3, ΚαρακώσταςΑλ. 8, ΚαρακώσταςΚων. 20, Λαμπρέλλης 12(2), Λιολιόπουλος, Φιντικίδης 2, Χριστοφίδης 14(2)

Άλλος Άνθρωπος: Ιγγλέζος 27(6), Καραποστόλου 9(1), Καρκανιάς 11(2), Ξενιτίδης 18(1), Παπαδόπουλος 13(2), Παπασταθόπουλος 7(1), Τσαλκιτζής 9(2), Φουτσιτζής 21(1)