07/11/2023
Brokers 11 10 13 21 - 55 -
Stefanina Timberwolves 14 22 24 26 - 86 -

Άνετη επικράτηση για τους Stefanina Timberwolves!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ενθουσιασμό από τις δύο ομάδες. Οι Stefanina Timberwolves κατάφεραν να επιδείξουν την τεχνική τους και την συνεργασία τους στην επίθεση, ενώ οι Brokers προσπάθησαν να αμυνθούν κάτι που εν μέρη το έκαναν αποτελεσματικά. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 11-14 υπέρ των Stefanina Timberwolves, που είχαν το προβάδισμα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε με την ανωτερότητα των Stefanina Timberwolves. Οι Καλλιώρας, Βαχτσεβάνος και Κλώνος συνέχισαν να πρωταγωνιστούν στο γήπεδο, ενώ οι Brokers βρέθηκαν σε δύσκολη θέση. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 21-36 υπέρ των Stefanina Timberwolves.

Το τρίτο δεκάλεπτο άνοιξε με μια ελαφρά ανταπόδοση από τους Brokers, αλλά οι Stefanina Timberwolves διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Η ανωτερότητα των Stefanina Timberwolves πλέον ήταν εμφανείς. Η διαφορά συνεχώς αυξανόταν και η τρίτη περίοδος έληξε με 34-60 υπέρ των Stefanina Timberwolves.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς οι Stefanina Timberwolves διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι παίκτες τους επέδειξαν συνεχή αποτελεσματικότητα και αντίσταση, παίρνοντας την νίκη με το τελικό σκορ να δείχνει 55-86 υπέρ των Stefanina Timberwolves.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Καλλιώρας Νικόλαος ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 30 πόντους και 8 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Brokers είναι ο Ιωακειμίδης Γιώργος ο οποίος πέτυχε 14 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Brokers: Βλάχος 2, Ζαφείρης, Ιωακειμίδης 14, Κωνσταντινίδης, Μαυρομανώλης 9(1), Μοσχάκης 6, Πεχλιβάνης 10(2), Τσιταμπάνης, Χωρινός 2, Ψαρρόπουλος 12(2)

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης 3(1), Βαχτσεβάνος 16, Δουλγερίδης 4, Κάγκας 13(1), Καλλιώρας 30(3), Κλώνος 12, Κοτζαμπάσης 8