10/06/2024
SugarDaddys 22 18 23 22 - 85 -
Hoston Celtics 14 12 11 3 - 40 -

Άνετη επικράτηση στον αγώνα για τους Sugar Daddys!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Sugar Daddys. Οι Ζησόπουλος, Κυριακίδης και Κεσίδης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Sugar Daddys να έχουν το προβάδισμα με 22-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι Hoston Celtics φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Γκουτζαμάνη και Ντουνούση δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Sugar Daddys να έχουν διαφορά 14 πόντων, 40-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Sugar Daddys συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Ζησόπουλο, Κυριακίδη και Κεσίδη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Hoston Celtics βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Γκουτζαμάνη και Ντουνούση, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 63-37.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Hoston Celtics δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Sugar Daddys έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 85-40.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Χρήστος Ζησόπουλος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 26 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Για τους Hoston Celtics ξεχώρισε ο Βασίλειος Γκουτζαμάνης οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 18 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Sugar Daddys: Ζησόπουλος 26(3), Κεσίδης 10(1), Κυριακίδης 24, Παλλάκης 2, Παπαδόπουλος 4, Σίσκος 13(3), Στεργίου  6(2)

Hoston Celtics: Γεωργίου 6, Γκουτζαμάνης 18, Καλλασίδης 5, Μισιρλής 3(1), Ντουνούσης 2, Παπαδόπουλος 4, Τσινάρης 2