30/01/2022
Salonica Titans 5 22 10 22 - 59 -
The Toy Men 13 20 13 23 - 69 -

Ανέτρεψαν τα προγνωστικά οι Toy Men!

Τη δεύτερή τους νίκη πέτυχαν οι Toy Men οι οποίοι επικράτησαν των Τιτάνων με σκορ 59-69.

Οι Τιτάνες είχαν ένα περίεργο ξεκίνημα στον αγώνα, αφού ήταν πολύ άστοχοι και πέτυχαν μόλις πέντε πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο. Αυτό ήταν ουσιαστικά το δεκάλεπτο που έκρινε τον αγώνα.

Οι Toy Men το εκμεταλλεύτηκαν και έχτισαν μια μικρή διαφορά. Για τους νικητές MVP αναδείχθηκε ο Σιούτης ο οποίος έκανε double double με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ. Έλαμψε όμως και το νέο απόκτημά τους, ο Λαμψίδης, ο οποίος έκανε και αυτός με τη σειρά του double double με 17 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Για τους Τιτάνες, ο Καλαθάς ο οποίος με την εμφάνισή του προσπαθούσε κάθε φορά να γυρίσει το παιχνίδι, πέτυχε 14 πόντους, όσους και ο Αξάς. Αξιοσημείωτο του αγώνα το γεγονός ότι ο Βανδήρας έπαιξε σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο με τέσσερα φάουλ, αντέχοντας να μη κάνει πεμπτο.

Salonica Titans: Αλειφτήρας 5(1), Τσιβελεκίδης 6, Βανδήρας 9(2), Δημητριάδης 9(1), Καλατζής 2, Καλαθάς 14, Αξάς 14, Παγώνης

The Toy Men: Πάνος 16(3), Κορτιμανίτσης, Βαλουμάς 10(2), Στρατίκης 5(1), Σιούτης 21, Λαμψίδης 17