04/11/2023
Air Ballers 7 16 15 17 - 55 -
Tseliguns 20 17 19 23 - 79 -

Ανεβαίνουν οι Tseliguns!

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 7-20 υπέρ των Tseliguns. Οι παίκτες των Air Ballers, παρότι αντιμετώπισαν την πίεση της αντίπαλη ομάδας, δεν κατάφεραν να ανταποκριθούν στην απαιτητική άμυνα των Tseliguns. Οι Κονσουλας, Αποστολίδης και Ζησόπουλος των Tseliguns επέδειξαν το ταλέντο τους σε αυτό το δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Tseliguns συνέχισαν να κυριαρχούν, και το σκορ ανέβηκε σε 23-37. Οι παίκτες των Air Ballers, ειδικά ο Καραγιάννης και ο Κρυστάλλης, προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά οι Tseliguns παρέμειναν σταθεροί και αποτελεσματικοί.

Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 38-56 υπέρ των Tseliguns. Οι Air Ballers βρέθηκαν σε απόσταση, αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν το χάσμα. Οι παίκτες των Tseliguns συνέχισαν να ενισχύουν το προβάδισμά τους, επιδεικνύοντας τον συντονισμό και την αφοσίωσή τους.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 55-79 υπέρ των Tseliguns. Οι Tseliguns, επικρατώντας με άνεση, επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους. Οι παίκτες των Air Ballers έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά οι Tseliguns αποδείχθηκαν ανίκητοι σε αυτήν την συναρπαστική αναμέτρηση.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιάννης Κονσουλας ο οποίος πέτυχε 28 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Air Ballers είναι ο Σημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 15 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Air Ballers: Παπαδημητρίου 7 , Καραγιάννης 15 (1) , Κρυστάλλης 10 , Γούλας 8 (2) , Πανταλώνας 6 (1) , Σακελλάρης 9 (1)

Tseliguns: Αθανασιάδης 9 (3) , Δημητριάδης 6 , Ζησόπουλος 11 (3) , Αποστολίδης 11 (1) , Μακρίδης 5 , Θεοδώρου 9 (2) , Κονσουλας 28 (2)