73
Coble 16 21 16 20 - 73 -
SKG Sonics 15 16 16 19 - 66 -

Ανεβαίνουν συνέχεια οι Co-Ble!

Αρκετά δυναμικά μπήκαν και οι δύο ομάδες στο παιχνίδι καθώς τόσο η μια όσο και η άλλη μπόρεσαν να πετύχουν μεγάλα καλάθια και να ανεβάσουν το σκορ αρκετά ψηλά. Οι SKG από την μια με ένα σερί πήραν μια μικρή διαφορά στην αρχή κάτι όμως που άλλαξε γρήγορα και οι Coble βρέθηκαν μπροστά με την ελάχιστη διαφορά.

Οι Coble συνέχισαν την καλή τους πορεία και στο δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο Παπίας και ο Ντίσλης πέτυχαν το ένα καλάθι πίσω από το άλλο και κατάφεραν να δώσουν μια διαφορετική πνοή στην ομάδα η οποία πλέον ήταν μπροστά με 6 πόντους. Οι SKG οι οποίοι συνέχισαν με ακριβώς τον ίδιο ρυθμό μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ κυρίως με τα καλάθια του Τροφίδη.

Το δεύτερο ημίχρονο βήκε και τις δύο ομάδες με ακριβώς τον ίδιο ρυθμό και ο οποίος συνεχώς ανέβαινε όσο περνούσε η ώρα καθώς οι Coble με τον Τσιότρα αυτή την φορά μπόρεσαν να κρατήσουν την διαφορά με το μέρος τους και να είναι ένα βήμα πιο κοντά στην νίκη. Οι SKG έμειναν μέσα στο παιχνίδι με τα καλάθια του Σταμίρη που έβαλαν φωτιά στο ματς.

Οι άμυνες πλέον είχαν μπει σε δεύτερο ρόλο στο τέταρτο δεκάλεπτο καθώς οι δύο ομάδες ήθλενα να πετύχουν όσο περισσότερα καλάθια μπορούσαν προκειμένου να πάρουν με το μέρος τους την διαφορά. Εν τέλη όμως οι Coble μπόρεσαν να μείνουν ζωντανοί και να πετύχουν μια σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 73-66.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Γιώργου Ντίσλη ο οποίος έκανε double double με 23 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Για τους SKG Sonics πρωταγωνιστής είναι ο Αναστάσης Τροφίδης ο οποίος πέτυχε 34 πόντους και μοίρασε 3 ασίστς.

Coble: Τζιούφας , Κοντογιώργος 3 (1) , Παπίας 22 (2) , Ντίσλης 23 , Τσιότρας 11 (1) , Γουναρόπουλος , Κεφαλάς 10 , Κυριακόπουλος 4 , Ζωγραφάκης

SKG Sonics: Τροφίδης 34 (4) , Κωνσταντινίδης , Καποδίστριας 2 , Σταμιρης 14 , Σιβένας 8 (2) , Χαρταμπιλας 8 (2)