01/07/2024
Agxialos Legends 18 21 17 16 - 72 -
SKG Bugs 6 21 19 19 - 65 -

Άντεξαν και είναι στους 8 οι Agxialos Legends!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Agxialos Legends. Οι Μαρκόπουλος, Γιαχανατζής και Καραγκιαούρης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Agxialos Legends να έχουν το προβάδισμα με 18-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 21-21 παρουσιάζοντας με αυτόν τον τρόπο την ισορροπία μεταξύ των ομάδων. Οι παίκτες των SKG Bugs αν και βρέθηκαν από την αρχή πίσω στο σκορ δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να παραμείνουν ζωντανοί στην διεκδίκηση του παιχνιδιού.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι παίκτες των Agxialos Legends επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς οι Skg Bugs προσπάθησαν επανειλημμένα να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με τους SKG Bugs να καταφέρνουν να μειώσουν σε 56-46.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με σκορ 72-65, σφραγίζοντας τη νίκη των Agxialos Legends. Παρά την αγωνιστική αντοχή και την προσπάθεια των SKG Bugs να ανατρέψουν το σκορ, οι Agxialos Legends διατήρησαν την ψυχραιμία τους και αξιοποίησαν την εμπειρία και τη στρατηγική τους. Οι Μαρκόπουλος και Γιαχανατζής συνέχισαν να οδηγούν την ομάδα τους με αποφασιστικότητα και συντονισμό, ενώ οι προσπάθειες του Μαλανδρή και του Αναστασιάδη, αν και αξιόλογες, δεν ήταν αρκετές για να αλλάξουν την τελική έκβαση του παιχνιδιού.

MVP του αγώνα είναι ο Χάρης Μαρκόπουλος ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μοίρασε 3 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους SKG Bugs είναι ο Μιλτιάδης Μαλανδρής ο οποίος έκανε Double Double με 15 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Αλεξανδρίδης 10, Γιαχανατζής 10(1), Γκοτζαμάνης 10, Ευαγγελίδης 6, Καζής 4, Καραγκιαούρης 10, Μαρκόπουλος 13(3), Μπίσκας, Παράσχος, Πρωτογερόπουλος, Φορίδης 9

SKG Bugs: Αθανασιάδης 14(1), Αναστασιάδης 18(3), Μαλανδρής 15, Μπούφος 8(1), Ξάνθος, Τασιούλας 7(1), Χρήστογλου 3(1)