22/10/2023
Polichni 5 goat 11 16 14 17 - 57 -
Salonica Old Stars 8 8 14 14 - 44 -

Άντεξαν και κέρδισαν οι Polichni 5 goat!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια αμφίρροπη αναμέτρηση, με τους Polichni 5 Goat να καταφέρνουν να οδηγήσουν το σκορ στο 11-8. Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή άμυνα από τις δύο ομάδες, ενώ οι επιθέσεις προσπαθούσαν να βρουν τον σωστό ρυθμό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Polichni 5 Goat ενίσχυσαν την απόδοσή τους, και με τους Μπουτκόβαλη και Θεοδοσιάδη να ξεχωρίζουν, κατάφεραν να διευρύνουν το προβάδισμά τους με σκορ 27-16. Οι Salonica Old Stars προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η άμυνα των Polichni 5 Goat παρέμεινε ανυπέρβλητη.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, το τρίτο δεκάλεπτο διατηρούσε την αγωνία και την ανταγωνιστικότητα, με τους Polichni 5 Goat να προηγούνται 41-30. Οι Salonica Old Stars, οδηγούμενοι από τους Μπέτσιο και Λαθουράκη, δεν έχασαν το κουράγιο τους και προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι, δημιουργώντας συναρπαστικές στιγμές στο παρκέ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση αλλά οι Polichni 5 Goat κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 57-44. Οι παίκτες της ομάδας, ιδίως οι Μπουτκόβαλης και Θεοδοσιάδης, απέδειξαν την αντοχή τους σε κρίσιμες στιγμές, καταλήγοντας σε μια εντυπωσιακή νίκη.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θεόφιλος Τελικιόζογλου ο οποίος πέτυχε 8 πόντους και πήρε 10 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Old Stars είναι ο Σπύρος Μπέτσιος ο οποίος πέτυχε Double Double με 24 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Μπουτκόβαλης 28 (5) , Κυριακίδης , Τελικιόζογλου 8 , Παπαδόπουλος , Θεοδοσιάδης 16 , Παπαχρηστου , Καλλιωρας , Αλεξίου 2 , Νταβίδι 3 , Πετάβρατζης

Salonica Old Stars: Λαθουράκης 10 (3) , Μαστρογιάννης 4 , Μπαντής 2 , Μπέτσιος 24 , Χριστόπουλος , Καρατσόρης 4