03/05/2022
Powerpuff Boys 19 15 12 14 - 60 -
Green Rose BC 18 17 17 13 - 65 -

Άντεξαν οι Green Rose!

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι παρακολουθήσαμε στο κλειστό των Λιοσίων ανάμεσα σε Powerpuff Boys και Green Rose, με τους δεύτερους να στηρίζονται στις εμπνεύσεις του Τριανταφυλλόπουλου και να επικρατούν με 60-65!

Δυναμικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση για τους γηπεδούχους, με Dainelli, Αθανασόπουλο και Gagic να δίνουν ένα προβάδισμα οχτώ πόντων στο πρώτο δίλεπτο της αναμέτρησης (9-1). Οι Green Rose με τον Τσιώνη σε πρώτο πλάνο και τον Κανίνια να ακολουθεί, ισορρόπησε την αναμέτρηση, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 19-18 για Boys!

Ο Τριανταφυλλόπουλος ήταν… φωτιά για Green Rose στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, παρασέρνοντας την ομάδα του. Η είσοδος των Σταμπουλτζίδη και Ραουάτ έδωσε πνοή στους Powerpuff, με το αμφίρροπο αυτό διάστημα των δύο ομάδων να κλείνει στο 34-35 για Green Rose για ημίχρονο, με το παιχνίδι να έχει ακόμα πολύ… ψωμί!

Χέρι χέρι ο αγώνας μέχρι και τα μέσα της περιόδου, με τον Τριανταφυλλόπουλο και τον Dainelli να ανταλλάσουν… καλάθια και να αποτελούν ό,τι καλύτερο είχαν οι δύο ομάδες στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε στο 46-52 υπέρ των Green Rose, έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση σε αυτό διάστημα.