31/03/2024
Abalencia CB 6 14 12 19 - 51 -
Air Ballers 16 14 20 12 - 62 -

Άντεξαν την πίεση οι Air Ballers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια υπεροχή από την πλευρά των Air Ballers. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Air Ballers να έχουν μια διαφορά στο σκορ, οδηγώντας με 6-16. Οι Καραγιάννης και Γούλας των Air Ballers ξεχώρισαν με εντυπωσιακές επιδόσεις, ενώ η Abalencia αντιμετώπισε δυσκολίες στην άμυνα της, προσπαθώντας να αντιδράσει στην επιθετική δύναμη των αντιπάλων της.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Abalencia προσπάθησε να αντιδράσει και να μειώσει τη διαφορά στο σκορ. Με τον Ποιμενίδη Δημήτρη και τον Σαλαγιάννη να αναλαμβάνουν την επίθεση της ομάδας τους, κατάφεραν να αντιδράσουν και να αντισταθούν στην πίεση των Air Ballers. Ωστόσο, οι Air Ballers κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, φτάνοντας σε ένα ημιχρονικό σκορ 20-30.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια ακόμα εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Air Ballers. Με επιθέσεις που εκτελέστηκαν με ακρίβεια και τακτική, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα, φτάνοντας σε ένα εκπληκτικό σκορ 32-50. Οι Ποιμενίδης Δημήτρης και Σαλαγιάννης προσπάθησαν να αντιδράσουν για την Abalencia, αλλά η άμυνα των Air Ballers παρέμεινε ανίκητη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε την Abalencia να καταβάλλει προσπάθειες για να επιστρέψει στο παιχνίδι. Παρόλο που κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, οι Air Ballers παρέμειναν σταθεροί και αποφασιστικοί. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με ένα τελικό σκορ 62-51 υπέρ των Air Ballers.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έκανε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 33 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για την Abalencia είναι ο Ποιμενίδης Δημήτρης όπου πέτυχε και αυτός Double Double με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Abalenica BC: Γρηγορόπουλος 6 , Σαπουρίδης 4 , Ποιμενίδης Δ. 19 (2) , Ποιμενίδης Γ. , Καγιόγλου 2 , Σαλαγιάννης 16 (3) , Κωνσταντινιδης 4

Air Ballers: Γούλας 11 (3) , Καραγιάννης 33 (4) , Κρυστάλλης 2 , Χρυσοβελίδης 2 , Μακουλίδης , Γκουστιλης 8 (2) , Τατιτζικίδης 6 (1)