19/02/2024
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 13 14 9 17 - 53 -
BEER & ROLL 18 15 12 11 - 56 -

Άντεξαν στην πίεση και πήραν μια τεράστια νίκη οι Beer and Roll

Ζωντανοί στην διεκδίκηση της πρόκρισης στο Final 8 της Master League του Basketaki Patras παρέμειναν οι Beer and Roll, οι οποίοι πραγματοποίησαν την καλύτερή τους εμφάνιση εδώ και αρκετό καιρό και έκαμψαν την αντίσταση των Ντάρι Ντάρι (53-56), μετά από ένα ματς με συναρπαστική εξέλιξη και διακυμάνσεις. Οι δύο ομάδες πλέον ισοβαθμούν στη βαθμολογία με ρεκόρ 2-5 και αναμένεται να δούμε μεγάλη μάχη για ένα πλασάρισμα στα Play Offs.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Beer And Roll να κυριαρχούν, έχοντας σε πολύ καλή κατάσταση τους Λεμποτέση και Μαργαρίτη, οι οποίοι αποτέλεσαν τους δύο επιθετικούς πόλους των τυπικά φιλοξενούμενων. Το Α' δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 13-18, ενώ μέχρι το φινάλε του Α' μέρους, η διαφορά αυξήθηκε κι άλλο και οι ''γκρίζοι'' πήγαν στην ανάπαυλα, έχοντας ως προίκα το +8 (22-30).

Στην επανάληψη, οι Beer and Roll εξακολούθησαν να πατούν καλύτερα και παγίωσαν τη διαφορά κοντά στους 10 πόντους και τελικά έκλεισαν την Γ' περίοδο στο +9 (36-45). Στην τελευταία περίοδο, οι ''γλάροι'' έκαναν την τελική τους αντεπίθεση και προσπάθησαν να ''κλέψουν'' τη νίκη, όμως οι Beer and Roll άντεξαν και έφτασαν στην τελική επικράτηση, με σκορ 53-56.