21/02/2022
Γέροντες 17 17 7 14 - 55 -
Drunk Team 22 11 11 13 - 57 -

Άντεξε η Drunk Team!

Σε ένα συγκλονιστικό το… λιγότερο που μπορούμε να πούμε παιχνίδι, η Drunk Team κράτησε το προβάδισμα με… νύχια και με δόντια και έφτασε εν τέλει στο ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 55-57, απέναντι στους Γέροντες!

Η Drunk Team μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, με Γρήγορη και Τάσο Κανιά να σκοράρουν, να δίνουν χείρα βοηθείας στον Παούρη και να προηγούνται. Οι Γέροντες έκλεισαν την ψαλίδα του σκορ με τον Καγκελάρη σε πρώτο πλάνο, με την εξαιρετική πρώτη περίοδο να κλείνει στο 17-22, με τον Μουλαρογιάννη προς το τέλος να ανεβάζει και αυτός κατακόρυφα την απόδοσή του.

Ισορροπημένο το ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου, με τους Τουρή (1) και Αναγνωστόπουλο να μπαίνουν στο ρυθμό του αγώνα και να σκοράρουν. Ο Παούρης παρέμεινε επιθετικός και δημιούργησε ρήγματα στην άμυνα των Γερόντων, με το ημίχρονο να κλείνει στο 34-33 για την παρέα του Παπανικολάου (1).