31/01/2024
Sicarios BC 23 25 23 22 - 93 -
Fioretsina Salonica 15 15 25 14 - 69 -

Απειλούν την κορυφή οι Sicarios!

Η αρχή του αγώνα ήταν απλώς ενδιαφέρουσα. Οι Sicarios, με εκπληκτική απόδοση από τους Γκαβέζος Άρη, Σπυρόπουλο Μούμουγλου, και Γκαβέζος Αντώνη, κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 23-15. Η ενεργητικότητα και η ένταση στο γήπεδο έδειξαν ότι ο αγώνας θα ήταν γεμάτος ανατροπές και προκλήσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sicarios συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους. Οι εκπληκτικές επιδόσεις των Γκαβέζος Άρη, Σπυρόπουλο Μούμουγλου και Γκαβέζος Αντώνη επέτρεψαν στην ομάδα τους να διατηρήσει και να διευρύνει το προβάδισμά της. Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ έφτασε το εντυπωσιακό 48-30, καθιστώντας σαφές ότι οι Sicarios ήταν σε άριστη κατάσταση.

Καθώς προχωρούσαμε προς το τρίτο δεκάλεπτο, η Fioretsina προσπάθησε να αντισταθεί στην πίεση των Sicarios. Οι παίχτες της Fioretsina, Μιλκούδης και Τετράδης, έδειξαν αντοχή και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, μειώνοντας τη διαφορά. Παρόλα αυτά, οι Sicarios διατήρησαν τον έλεγχο, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 71-55. Ο αγώνας παρέμεινε ανοιχτός και ενδιαφέρον για το τελικό αποτέλεσμα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sicarios επιβεβαίωσαν την υπεροχή τους και ολοκλήρωσαν τον αγώνα με εντυπωσιακό τρόπο. Οι Γκαβέζος Άρης, Σπυρόπουλος Μούμουγλου και Γκαβέζος Αντώνης συνέχισαν να δείχνουν την τεχνική τους και την αποτελεσματικότητά τους. Με το τελικό σκορ να δείχνει 93-69 οι Sicarios έφυγαν με αυτή την νίκη.

MVP αναδείχθηκε ο Αντώνης Γκαβέζος ο οποίος άγγιξε το Triple Double καθώς είχε 16 πόντους , 20 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Fioretsina είναι ο Σταμάτης Μιλκούδης ο οποίος πέτυχε 23 πόντους , μάζεψε 6 ριμπάουντ και έκλεψε 7 φορές την μπάλα.

Sicarios BC: Πανταζής 2 , Παπαθανασίου 10 (1) , Σπυρόπουλος 19 (4) , Μουμογλου 17 (1)  , Γκαβέζος Αρ. 29 (1) , Γκαβέζος Α. 16

Fioretsina Salonica: Χατζηλιάδης 8 (2) , Μιλκούδης 23 (3) , Χαριτίδης 2 , Τερζάκης 5 (1) , Μήτκος , Τζάμος 2 , Δοξάκης 2 , Παπαβασιλείου 4 , Τετράδης 15 (3) , Χαριτίδης , Ελευθεριάδης , Νούσιος 8