12/11/2023
SugarDaddys 19 24 15 12 - 70 -
Rookie Balboa 4 11 13 20 - 48 -

Απειλούν την κορυφή οι Sugar Daddys!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με την ομάδα των Sugar Daddys να προηγείται με σκορ 19-4. Ο Κυριακίδης και ο Σίσκος επέδειξαν εξαιρετικές ικανότητες στο σκοράρισμα, ενώ ο Κεσίδης έκανε εξαιρετική δουλειά στην άμυνα και στην οργάνωση της ομάδας τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο έφερε ακόμη μεγαλύτερο πλεονέκτημα για τους Sugar Daddys, με το σκορ να φτάνει στο 43-15. Οι Rookie Balboa προσπάθησαν να απαντήσουν με κάποια καλάθια, αλλά οι Sugar Daddys συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους στο γήπεδο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ανέβηκε στο 58-28 υπέρ των Sugar Daddys. Οι Ξανθης και Ελοβάρης των Rookie Balboa προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι, αλλά η υπεροχή των Sugar Daddys συνέχιζε να είναι αδιαμφισβήτητη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τον αγώνα να ολοκληρώνεται με το σκορ 70-48 υπέρ των Sugar Daddys. Η ομάδα των Rookie Balboa πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά οι αντίπαλοί τους απέδειξαν ότι είναι πραγματικά ανίκητοι. Οι παίκτες των Sugar Daddys, και ειδικά οι Κυριακίδης, Σίσκος και Κεσίδης, αποδείχθηκαν ως οι κορυφαίοι σε αυτόν τον αγώνα, ενώ η απόδοση των Rookie Balboa, και ειδικά των Ξανθή και Ελοβάρη, δείχνει τη διάθεσή τους για βελτίωση.

MVP του αγώνα είναι ο Στάθης Κυριακίδης ο οποίος πέτυχε 27 πόντους , πήρε 8 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ.

Ενώ για τους Rookie άξιος αναφοράς είναι ο Παναγιώτης Ξανθης ο οποίος πέτυχε Doubel Double έχοντας 18 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Sugar Daddys: Κυριακίδης 27 (1) , Παλλακης , Κεσιδης 11 (1) , Σίσκος 21 (5) , Παπαδόπουλος 4 , Μουσούλης 7

Rookie Balboa: Παπαμιχαήλ 4 , Ελοβάρης 13 , Δούζης 5 (1) , Ξανθης 18 , Δούζης , Κουκάκης 4 , Καρατζάς , Μάνος 4