06/06/2022
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 18 11 4 5 - 38 -
Δεν έχει 15 10 12 11 - 48 -

Από νίκη σε νίκη οι Δεν έχει!

Οι Δεν έχει κάνοντας για ακόμη μια φορά μια εξαιρετική εμφάνιση κατάφεραν να κερδίσουν τους Seattle Superψωνια με τελικό σκορ 38-48 συνεχίζοντας έτσι το σερί νικών τους στο Summer Development Thessaloniki.

Αν και το σκορ θα ανοίξει από μια φοβερή κίνηση του Λάμπρου στο ποστ , οι Seattle Superψωνια θα είναι αυτοί οι οποίοι θα καταφέρουν να προσπεράσουν τα εμπόδια των αντιπάλων και έτσι με καλάθια των Φανουλά και Ακριτόπουλου θα μπορέσουν να πάρουν μια διαφορά 3 πόντων με το τέλος της πρώτης περιόδου. Οι Δεν έχει όμως δεν θα το βάλουν κάτω και έτσι με μια καλή εμφάνιση στην δεύτερη περίοδο θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά χάρης στα καλάθια του Μυλωνά , κάτι όμως που δεν θα γίνει καθώς η διαφορά θα παραμείνει στους 4 βάζοντας δύσκολα στους φιλοξενούμενους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως οι Δεν έχει χάρης στο φανταστική τους άμυνα αλλά και στα αρκετά άστοχα σουτ των αντιπάλων θα καταφέρουν να περιορίσουν τους Seattle μόλις στους 4 πόντους και έτσι θα βρουν την ευκαιρία όχι μόνο να μειώσουν την διαφορά αλλά και να περάσουν μπροστά στο σκορ για 4 πόντους. Η τέταρτη περίοδος θα είναι και αυτή που θα ορίσει τον νικητή καθώς ο Λάμπρου χάρης στα καλάθια του αλλά και τα αμέτρητα ριμπάουντ τα οποία κατάφερε να πάρει τον έκαναν κυρίαρχο κάτω από την ρακέτα και έτσι κατάφερε να δώσει στην ομάδα του αυτή την πολυπόθητη νίκη με τελικό σκορ 38-48.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Ευθύμης Λάμπρου ο οποίος άγγιξε το double double με 9 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Seattle άξιος αναφοράς είναι ο Χρυσόστομος Μούστος ο οποίος πέτυχε double double με 16 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Seattle Superψωνια: Φανουλάς 6 , Ιωαννίδης 1 , Εμμανουηλίδης , Ακριτόπουλος 9 , Μούστος 16 (3) , Φουντουλάκης , Κουτρομάνος 6

Δεν έχει: Μυλωνάς 22 (2) , Κοντολέων 6 , Οικονόμου 2 , Αλβανός , Σαλασάσογλου 9 (2) , Λάμπρου 9 , Καλπαξίδης