Thessaloniki Avispas 11 17 18 14 - 60 -
Kamptzida lizards 18 25 20 13 - 76 -

Από την αρχή μέχρι το τέλος Kamptzida Lizards!

Οι Kamptzida Lizards με ένα πολύ καλό αρχικό σερί πόντων κατάφεραν να πάρουν από πολύ νωρίς την διαφορά και να επιβάλουν τον ρυθμό τους , ενώ ααπό την άλλη οι Thessaloniki Avispas μουδιασμένοι ακόμα από το κακό ξεκίνημα δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν αυτό τον ρυθμό και έτσι έμειναν αρκετά πίσω.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Avispas μπόρεσαν να πετύχουν κάποια σημαντικά καλάθια και να πιέσουν λίγο τις καταστάσεις τουλάχιστον στην επίθεση με τον Χατζηιωαννίδη να πρωταγωνιστεί. Οι Kamptzida δεν έμειναν με σταυρωμένα τα χέρια και έτσι με τον Λίγκο να είναι σε φοβερή μέρα ανέβασαν ακόμα περισσότερο την διαφορά.

Η πίεση των Avispas συνέχισε και στο τρίτο δεκάλεπτο στο οποίο ο Σοιλεμεζίδης βοήθησε με τον δικό του τρόπο στην επίθεση και με το Κώστα να μοιράζει την μια ασίστ μετά την άλλη η επίθεση τους είχε φτάσει σε ένα πολύ καλό επίπεδο. Η άμυνα τους όμως δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τους Lizards οι οποίοι άρπαξαν την ευκαιρία και πέτυχαν παραπάνω πόντους χάρης στον Ζαγαρτζιλή.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο όπως ήταν λογικό ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αρκετά , τα πράγματα έμειναν ίδια και έτσι η νίκη μπόρεσε να περάσει στα χέρια των Kamptzida Lizards με το τελικό σκορ να είναι 60-76.

Ο MVP του αγώνα είναι ο Γιάννης Λίγκος ο οποίος πέτυχε double double καθώς είχε 26 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Avispas άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Χατζηιωαννίδης ο οποίος πέτυχε και αυτός double double με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Thessaloniki Avispas: Σοιλεμεζίδης 17 , Καμαρούδης 3 (1) , Κώστας 10 (1) , Μαυρίδης 2 , Σταματάκης 6 , Χατζηιωαννίδης 22 (3)

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 20 (3) , Μπαλέκας 4 , Λίγκος 26 (2) , Κουκούλης 5 , Αρβανίτης 10 , Τσερέλης 11