13/11/2021
Λιμνάνθρωποι BC 11 15 13 20 - 59 -
Remax Domino 21 15 8 14 - 58 -

Από την κόλαση στον παράδεισο οι Λιμνανθρωποι !

Ύστερα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι , οι Λιμνάνθρωποι , οι οποίοι βρέθηκαν ακόμα και στο -21 , κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να κερδίσουν τους Remax Dominos , με 59 – 58 .
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους , οι οποίοι για ακόμα μια αγωνιστική είχαν τον Χουλιάρα σε εξαιρετικό βράδυ ! Από την άλλη πλευρά , οι γηπεδούχοι μπήκαν αρκετά μουδιασμένοι και βρέθηκαν στο -10 μετά το τέλος του δεκαλέπτου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε κατά πολύ. Οι Λιμνανθρωποι προσπαθούν να μειώσουν την διαφορά είτε με ατομικές προσπάθειες του Τσιγαρίδα είτε με σουτ 3 πόντων του Αμπάτζη , αλλά οι Remax Dominos είχαν απαντήσεις συνεχώς !
Μετά την ανάπαυλα , οι Λιμνανθρωποι άρχισαν σιγά σιγά την αντεπίθεση. Με πιο καθαρό μυαλό και λογικές επιθέσεις , κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά από τους αντιπάλους τους , με μεγάλα σουτ των Στράντζαλη και Χαιρόπουλο. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο -5 για αυτούς.
Στο τελευταίο και καθοριστικό δεκάλεπτο , εκεί που κρίθηκε και ο αγώνας , οι Λιμνάνθρωποι , κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνος με 1/2 βολές από τον Τσιγαρίδα στα 12“ πριν το τέλος. Στην τελευταία κατοχή οι Remax Dominos δεν μπόρεσαν να εκδηλώσουν επίθεση και έτσι οι γηπεδούχοι πήραν μια νίκη δια πυρός και σιδήρου με σκορ 59 – 58 !
Λιμνάνθρωποι : Πρεβενάς 3 , Στράντζαλης 10 , Αμπάτζης 15 , Αγατσιώτης 4 , Χαιρόπουλος 12 , Τσιγαρίδας 15
Remax Dominos : Ράπτης 12 , Παλαντζιάν 4 , Χουλιάρας 27 , Ηλιάδης Π. 4 , Ηλιάδης Σ. 4 , Ηλιάδης Η. 2 , Τσαούσι 5