19/04/2024
Salonica Titans 20 15 19 19 - 73 -
Salo Nics 18 29 31 14 - 92 -

Αποφασιστικά στην οκτάδα οι Salo Nics!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Salonica Titans, Καλογήρου και Βανδήρας, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Salo Nics επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των αδερφών Τέντσου και Πατίκα, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 35-47.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των Salo Nics. Παρόλο που οι Καλογήρου και Βανδήρας προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Salonica Titans δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Salo Nics έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 73-92.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Γιώργος Πατίκας ο οποίος πέτυχε 31 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Για τους Salonica Titans ξεχώρισε ο Μιχαήλ Καλογήρου οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Αξάς 17(4), Βανδήρας 18(4), Καλαθάς 8, Καλογήρου 17(3), Λάππας 1, Παγώνης 3(1), Τράκας 5(1), Τσιβελεκίδης 4

Salo Nics: Γκόζης 5, Δημητριάδης 2, Κεπαπτσόγλου 2, Πατίκας 31(6), Συνδικιώτης 2, Τάσσιος 5, Τέγος 11(2), ΤέντσοςΘ. 13(3), ΤέντσοςΑ. 21(5)