75
MnP 20 17 20 18 - 75 -
Polichni 5 goat 16 9 10 14 - 49 -

Απολαμβάνεις να τους βλέπεις τους MnP!

Και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και είχαμε αρκετές μάχες για να πάρει κάποια το προβάδισμα. Νικητές από αυτές τις μάχες ήταν οι MnP με τον Καραμπά και τον Στρούζα να βάζουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο. Οι Polichni 5 goat βρήκαν λύσεις στην επίθεση και έμειναν κοντά στο σκορ με τον Θεόφιλο Τελικιόζογλου και τον Θεοδοσιάδη να διαμορφώνουν το 20-16.

Στη δεύτερη περίοδο οι MnP ανέβασαν την απόδοση τους και έφτιαξαν μία διαφορά ασφαλείας με τις όμορφες συνεργασίες του Μόκκα και του Κεχίδη. Οι Polichni 5 goat έχασαν την συγκέντρωση τους και έτσι παρά τα καλάθια του Αβραμίδη δεν μπόρεσαν να γίνουν απειλητικοί με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 37-25.

Μπήκαν με το πόδι το γκάζι οι MnP στο δεύτερο ημίχρονο και με μπροστάρη τον Καραμπά που ήταν ασταμάτητος κοντά στη ρακέτα πετυχαίνοντας συνεχόμενους πόντους κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ. Οι Polichni 5 goat απάντησαν με τα καλάθια του Αλέξανδρου Τελικιόζογλου και του Δαμιανίδη, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι είδαν την διαφορά να φτάνει στο 57-35.

Στην τέταρτη περίοδο οι Polichni 5 goat εκμεταλλεύτηκαν την χαλαρότητα των αντιπάλων τους και με τις προσπάθειες του Θεοδοσιάδη και του Αλέξανδρου Τελικιόζογλου βρήκαν σκορ, όμως οι MnP συνέχιζαν να ελέγχουν τον ρυθμό του αγώνα και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 75-49.

MVP του παιχιδιού ανακηρύχθηκε ο Νίκος Καραμπάς με 31 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασσίστ.

Για τους Polichni 5 goat ξεχώρισε ο Θεόφιλος Τελικιόζογλου με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασσίστ.

MnP: Μπασιακούλης 2, Κυριαζής, Κιοσέογλου 2, Στρούζας 4, Καραμπάς 31, Μόκκας 16, Γκρεκ 2, Κεχίδης 18.

Polichni 5 goat: Κυριακίδης, Δαμιανίδης 4, Αβραμίδης 9, Θ. Τελικιόζογλου 12, Τερζίδης 3(1), Τσακίρης, Θεοδοσιάδης 8, Α. Τελικιόζογλου 13(2).

Τι μας άρεσε: Η μεγάλη εμφάνιση του Νίκου Καραμπά.