19/06/2024
LazerWolves 18 19 4 14 - 55 -
Buzzer Eaters 14 16 25 14 - 69 -

Απολαυστικοί Buzzer Eaters!

Με ένα υπέροχο τρίτο δεκάλεπτο που ξεκαθάρισε και την εικόνα του παιχνιδιού, οι Buzzer Eaters κέρδισαν τους LazerWolves με τελικό σκορ 55-69!

Ο Χρυσικός ήταν τόσο αποδοτικός στο ξεκίνημα που οι γηπεδούχοι του έδιναν τη μπάλα και αυτός έκανε τη... δουλίτσα του, βάζοντάς τη στο αντίπαλο καλάθι! Με τον ελεύθερο ρυθμό του παιχνιδιού πήραν θάρρος και οι Eaters, με τους Ζαννιά και Ρίζο να αρχίζουν να σκοράρουν και να βάζουν μπροστά την παρέα τους με σκορ 18-14. Ο play maker των γηπεδούχων συνέχισε να είναι ενεργός στο επιθετικό κομμάτι με τον Γιώργο "LA Bomba" Αντωνακόπουλο να βγαίνει μπροστά για τους αντιπάλους και να μειώνει ξανά, με το ημίχρονο να βρίσκει πίσω την παρέα σου με σκορ 37-30.

Η τρίτη περίοδος ήταν και αυτή που έκρινε την αναμέτρηση. Ο Ρίζος δεν έχανε τίποτα, το μεγάλο σερί των Eaters ανέβασε τη διαφορά και η παρέα του Ζαννιά είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγωνα! Οι αδυναμίες λοιπόν των LazerWolves δεν καλύπτονταν ούτε από τις όμορφες ενέργειες των Αντωνακόπουλου και Παπαθωμά, με τον Λιγνό να είναι αφανής ήρωας τόσο για το 41-55 τρίτου δεκαλέπτου όσο και για το τελικό 55-69, με τους Buzzer Eaters να παίρνουν δίκαια τη νίκη!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Λιγνός με 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, μία ασίστ, ένα κόψιμο. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Χαράλαμπος Παπαθωμάς με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 κοψίματα.

LazerWolves (Αντωνακόπουλος): Μπαλατσούκας 6, Βαρκάτζας 2, Παπαθωμάς 17, Χρυσικός 16, Αντωνακόπουλος 12, Λάμπρου 2.

Buzzer Eaters (Ζαννιάς): Ρίζος 31, Λιγνός 8, Χριστούλης, Ζαννιάς 15, Βουνισέας 4, Δεδεμάδης 11.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα του αγώνα!