14/03/2022
Emporio Armani 16 22 20 11 - 69 -
Agrinio Tutors 10 18 11 17 - 56 -

Απόλυτο για την Emporio Armani!

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η Emporio Armani που επιβλήθηκε με ‪69 – 56 των Agrinio Tutors.Οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις παρά τις απουσίες τους, διατηρούσαν σταθερά διαφορά και πανηγύρισαν τη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο φινάλε οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 6.

Οι γηπεδούχοι πήραν διψήφια διαφορά στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου, είχαν τον έλεγχο και έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα 10 πόντων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Emporio Armani άνοιξε τη διαφορά, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 9, αλλά με σερί 10 – 0 οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 19, διαφορά με την οποία έληξε η τρίτη περίοδος.

Οι γηπεδούχοι έλεγξαν το παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο, δεν επέτρεψαν στους Tutors να ρίξουν σε μονοψήφιες τιμές τη διαφορά και έφτασαν στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Νίκος Σβίγγος με 19 πόντους και ακολούθησε ο #Betsson_MVP της αναμέτρησης Γιώργος Στεφανάτος με 13. Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Χρήστος Στραβοδήμος με 20 πόντους.

EMPORIO ARMANI: Αγγέλης 12, Δάρλας 8, Κάππας 2, Καραγιάννης 2, Παπαθέου, Πατούλας, Σβίγγος 19(2), Στεφανάτος 13(3), Τασιούλης 6(1), Τσέλιος 7(1).
AGRINIO TUTORS: Αθανίτης, Αργύρης 5(1), Βαρδουλάκης 10(2), Γιαννοκώστας 4, Διδασκάλου, Καρέτσος 14(2), Λιάγκας 3(1), Στραβοδήμος 20.