28/06/2022
Μίνωες 13 18 12 9 - 52 -
Κλειώ 4 12 16 17 - 49 -

Αποχαιρέτησαν με νίκη οι Μίνωες!

Το βραδάκι της Τρίτης 28 Ιουνίου στο Basketaki Arena, οι Μίνωες επικράτησαν πολύ δύσκολα με 52 – 49 απέναντι στην Κλειώ και έκλεισαν με χαμόγελα τις υποχρεώσεις τους στο Summer League.

Η Κλειώ άνοιξε το σκορ με τον Καλαλή

στο πρώτο δεκάλεπτο , αλλά οι Μίνωες βρήκαν ρυθμό μετά το πεντάλεπτο και με τους Δημόπουλο(6)- Αλεξόπουλο (4) να οδηγούν την επίθεση, ξέφυγαν με 13-4.

Ο ρυθμός ήταν εντυπωσιακός στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Μίνωες να πιάνουν υψηλή απόδοση και να στέλνουν την διαφορά στους 15. Ο Δημόπουλος πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους με 6 πόντους, με το δίδυμο Χαϊδάκη – Κυριακόπουλου να ακολουθεί με 4 έκαστος, ενώ για την Κλειώ ξεχώρισε μακράν ο Καστανιώτης με 8 πόντους, με τον Καλαλή να προσφέρει 4, για το 31 – 16 του πρώτου ημιχρόνου.