24/09/2021
Old Firm BC 5 7 8 10 - 30 -
Athens Crips 16 6 19 16 - 57 -

Αρέσουν οι νέοι….Crips

Μια αναμέτρηση που παρά την μεγάλη διαφορά που αποτυπώνεται στο τελικό σκορ, ήταν ενδιαφέρουσα, οι Athens Crips παίζοντας όμορφο και ολοκληρωτικό μπάσκετ, κέρδισαν με 30-57 την Old Firm BC και συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στο κύπελλο.

Δυνατό ξεκίνημα στο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους, με τον Παναγιώτη Λάντζα να ξεχωρίζει και να αποτελεί σημείο αναφοράς στο ποστ, με το σκορ να κλείνει στο 5-16, για πρώτο δεκάλεπτο.

Μετά το πρώτο κακό διάστημα αστοχίας για Old Firm, ήρθε η αισθητή βελτίωση εικόνας προς το τέλος του ημιχρόνου, με τις προσπάθειες των Ντραγκόντι και Κούτσικου να μειώνουν τη διαφορά που είχαν ανοίξει οι Crips, με το σκορ να κλείνει στο 12-22.

Ο άστοχος στο πρώτο ημίχρονο Λαφτσής ξεκίνησε εύστοχα το δεύτερο, με τους Λεμονιά κ Παναγάκο να απαντούν για Old Firm και να ισορροπούν την κατάσταση. Κάπου εκεί οι Μαρακάκης και ο πολύ καλός Βαγγέλης Λάντζας έκαναν ένα καλό σερί προς το τέλος της τ