27/10/2020
Α.Σ.Κ. Αρισταίος 22 8 6 8 - 44 -
Γιουγκοπιάστηκα 10 18 15 12 - 55 -

Άριστη η Γιούγκο !

Βράδυ Κυριακής και στο κλειστό του Περιστερίου για την τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Development League συγκρούστηκαν δύο ομάδες που είχαν από μια νίκη , ο Α.Σ.Κ. Αρισταίος υποδεχόμενος την Γιουγκοπιάστηκα με την τελευταία να παίζει πιο στοχευμένα μετά το αρχικό δεκάλεπτο φτάνοντας δίκαια στο ροζ φύλλο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι με ολοκληρωτικό μπάσκετ στα πρώτα λεπτά έχοντας σε κέφια τον Σοφούλη (10) και χτυπώντας στο ανοιχτό γήπεδο με τον Βαλερά (4) μαζί με τους Παναγιωταράκο, Β.Παούρη & Τούντα (όλοι τους απο 2) πήγαν γρήγορα στο +15 την ώρα που ο Παπαγεωργίου (5) με τον Πατάγια (3) & τον Λάππα (2)  μείωσαν για το 22-10 της πρώτης περιόδου.

Το τέμπο άλλαξε άρδην στη συνέχεια καθώς οι φιλοξενούμενοι με τον Παπαγεωργίου (7) να