15/09/2024
Beeranhas 17 8 12 23 - 60 -
Peristeri Trelleborg 4 8 9 2 - 23 -

Ασταμάτητα στην πρεμιέρα τα Beeranhas!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα καταιγιστικό από πλευράς γηπεδούχων. Ευαγγέλου, Χαϊδάκης και Μπαλατσούκας βοήθησαν επιθετικά και εξασφάλισαν μια ευρεία διαφορά. Οι Πορτοκαλί πέτυχαν μόλις 4 πόντους με τους Πέππα και Δαλέζο.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να σκοράρουν τον ίδιο αριθμό πόντων. Από τους Beeranhas έδωσαν λύσεις οι Τσαφάρας, Χαϊδάκης και Ευαγγέλου. Από την αντίπερα όχθη σκόραραν οι Τζαβέλλας, Μακρής και Παλάσκας, φέρνοντας το σκορ ημιχρόνου στο 25-12.

Μετά την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, όπως στο πρώτο εικοσάλεπτο. Ευαγγέλου,  Κουγιεντάκης και Μιχαηλίδης εκμεταλλευτήκαν την ταχύτητα τους, διευρύνοντας έτσι την διαφορά στο σκορ. Από τους Trelleborg Παλάσκας και Δαλέζος πέτυχαν καλάθια και μείωσαν.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα Beeranhas ήταν καταιγιστικοί, καθώς δεν άφησαν τους φιλοξενούμενους να πάρουν ανάσα στην άμυνα. Πρωταγωνιστές των επιθέσεων ήταν οι Ευαγγέλου,  Χαϊδάκης και Κουγιεντάκης. Από την άλλη πλευρά οι Trelleborg κατάφεραν να πετύχουν μόλις 2 πόντους με τον Τσίντζα.
Το τελικό σκορ του αγώνα ήταν 60-23.

Novibet MVP  αναδείχθηκε ο Ιωάννης Ευαγγέλου με 22 πόντους και 13 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο  Αλέξανδρος Παλάσκας με 5 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Beeranhas (Χαϊδάκης): Τσαφάρας 6, Μιχαηλίδης 2, Τσάκαλος 4, Κουγιεντάκης 9, Χαϊδάκης 10, Μπαλατσούκας 7, Ευαγγέλου 22, Αναγνωστόπουλος.

Peristeri Trelleborg (Τσίντζας): Βαγενάς, Πέππας 2, Τζαβέλλας 4, Μακρής 4, Παλάσκας 5, Σταυρόπουλος,  Τοσουνίδης,  Τσίντζας 4, Αθανασίου,  Δαλέζος 4.

Τι μας άρεσε: Η εκρηκτική εμφάνιση των Beeranhas!!