18/06/2024
Big Babes 23 8 11 24 - 66 -
The Boys 22 24 19 16 - 81 -

Ασταμάτητη η αρμάδα των The Boys!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Big Babes, Ιατρίδης και Παουλεάνου, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους την ελάχιστη δυνατή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι παίκτες των The Boys επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Χαλάτση, Οικονόμου και Παπαγεωργίου, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 31-46.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Big Babes βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των The Boys. Παρόλο που οι Ιατρίδης και Παουλεάνου προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Big Babes δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι παίχτες των The Boys έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 66-81.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Ιωάννης Χαλάτσης ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Για τους Big Babes ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Ιατρίδης οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 12 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Big Babes: Αντωνιάδης, Δατσέρης 4(1), Ιατρίδης 12(1), Λεπτοκαρίδης 19(4), Παιτάρης 3(1), Παουλεάνου 15(2), Τερζίδης 4, Τσιρώνης 9(1)

The Boys: Δεμίρογλου, Μπουσνάκης 2, Οικονόμου 12, Παπαγεωργίου 17(3), Πασούδης 2, Πατίκας 2, Σπανός 2, Σύρος 2, Τέντσος 9(3), Τσιάμης 5(1), Τσιόγκας 9, Χαλάτσης 19(5)