19/10/2023
Peteenagers BC 16 17 11 5 - 49 -
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 23 22 10 16 - 71 -

Ασταμάτητοι Ntari Ntari, υπέταξαν τους Peteenagers

Έχοντας το πόδι στο γκάζι καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι Ntari Ntari πήραν μια πολύ σημαντική νίκη και έδειξαν την ποιότητα που έχουν σαν ομάδα.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, μπήκαν στο ματς όντας αποφασισμένοι να μην αφήσουν περιθώρια στους αντιπάλους τους να διεκδικήσουν τη νίκη. Σκοράροντας 23 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 22 στο δεύτερο, κατάφεραν να πάρουν στη λήξη του ημιχρόνου μια διαφορά ασφαλείας,12 πόντων (33-45).

Στην επανάληψη, οι Peteenagers προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση κάνοντας μια μεστή τρίτη περίοδο, όμως τους ήταν αδύνατο να πλησιάσουν περαιτέρω στο σκορ. Έτσι, οι Ntari Ntari παίζοντας εξαιρετική άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν και έφυγαν από το Promitheas Park με το ροζ φύλλο αγώνα (49-71).