04/06/2024
SKG Bugs 22 12 24 16 - 74 -
West Brothers 33 25 16 30 - 104 -

Ασταμάτητοι οι West Brothers!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των West Brothers. Οι Ανδρεάδης, Ταβλαρίδης και Βαλσαμίδης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους West Brothers να έχουν το προβάδισμα με 22-33.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι West Brothers συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι SKG Bugs φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Παπαδόπουλου και Χριστοφίδη δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους West Brothers να έχουν διαφορά 24 πόντων, 34-58.

Καθώς προχωρούσαμε προς το τρίτο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs προσπάθησαν να αντισταθούν στην πίεση των West Brothers. Οι παίχτες των SKG Bugs, Παπαδόπουλος και Βοσκάκης, έδειξαν αντοχή και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, μειώνοντας τη διαφορά. Παρόλα αυτά, οι West Brothers διατήρησαν τον έλεγχο, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 58-74.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους West Brothers να διατηρούν και να αυξάνουν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 74-104. Οι SKG Bugs προσπάθησαν να επιστρέψουν στην διεκδίκηση της νίκης αλλά οι παίκτες των West Brothers παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.

MVP αναδείχθηκε ο Νικόλαος Ανδρεάδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους SKG Bugs είναι ο Αναστάσιος Παπαδόπουλος ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μοίρασε 3 ασίστ.

SKG Bugs: Αθανασιάδης 9(1), Αναστασιάδης 2, Βοσκάκης 11, Δασκάλου 5, Μπάρας 6, Μπούφος 6, Ξάνθος, Παπαδόπουλος 13(3), Τασιούλας 6(2), Χρήστογλου 1, Χριστοφίδης 15(3)

West Brothers: Ανδρεάδης 21, Βαλσαμίδης 13, Επιτρόπου, Ζηκούλης 4, Κοτζαμπάσης 7, Μαστοράκης 8(2), Παπανικολάου 9(3), Πισσανίδης 13, Ταβλαρίδης 18(6), Φωτιάδης 11