03/07/2024
Young Ballers BC 15 17 11 11 - 54 -
Titans 11 8 16 16 - 51 -

Πήγαν να αυτοκτονήσουν οι Young Ballers!

Σε ένα ματς με high intensity και πολλές επαφές , οι Young Ballers επιβλήθηκαν με 54-51 των Titans στο Seven στο πλαίσιο του Rof32 του Summer Evolution League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Ballers να δίνουν την μπάλα κυρίως σε Στεφανάκο και Ζορμπάνο για να οργανώσουν και να φτιάξουν το παιχνίδι.Οι Titans από την άλλη προσπαθούσαν με τον Στασινόπουλο να μπουν σε θέση οδηγού με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 15-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι κυκλοφόρησαν καλύτερα την μπάλα , έφτιαξαν καλύτερες αποστάσεις και σταδιακά άρχισαν να παίρνουν διαφορά. Οι Titans φαίνονταν να έχουν μπλοκάρει στην επίθεση κει μοιραία πήγαν στην ανάπαυλα στο -13(32-19).

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου , οι Ballers συνέχιζαν να παίζουν με την ίδια ένταση και κρατούσαν σχετικά άνετα την υπέρ τους διαφορά.Οι Titans προσπαθούσαν να αντιδράσουν όμως οι γηπεδούχοι είχαν τις λύσεις με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 43-35.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο όμως , οι Titans έσφιξαν πολύ την άμυνα τους και σταδιακά άρχιζαν να ροκανίζουν την διαφορά.Οι Ballers όμως δεν έχασαν την ψυχραιμία τους , κυκλοφόρησαν σωστά την μπάλα , πήραν σωστές αποφάσεις στο τέλος παίρνοντας την νίκη με το 54-51 να είναι το τελικό σκορ.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Λάσκαρης με 12 πόντους και 9 ριμπάουντ ενώ πολυτιμότερος των ηττημένων ήταν ο Φωτόπουλος με 12.

Young Ballers: Yi 4, Ανδρεάδης 7 , Αργυρόπουλος 4 ,Ζορμπάνος 10 , Θεανίδης 6 ,Κρόκος , Λάσκαρης 12,Σακελάριου 4 , Στεφανάκος 7

Titans:Αντωνουσάκης ,Ηλιαδάκης 2,Καρατσόλης 1, Κάσσος 9,Κατσιφής,Πόγκας 7,Στασινόπουλος 10 ,Τρούσας 3 , Τσίτσος 7 , Φωτόπουλος 12.

Τι μας άρεσε: Η επιστροφή των Titans στο τελευταίο δεκάλεπτο.