24/05/2024
Batboys 25 12 11 14 - 62 -
Hoston Celtics 10 16 8 16 - 50 -

Batboys και πρώτη νίκη!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Batboys με ηγέτες τον Χρήστο Τατιτζικίδη και τον Καλβουρτζή κατάφεραν να επιβληθούν με δυναμικό τρόπο, τελειώνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 25-10. Οι Hoston Celtics, με κύριους παίκτες τους Καρκαλέτση και Βεργίδη, δυσκολεύτηκαν να βρουν το ρυθμό τους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από νωρίς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hoston Celtics ανέβασαν την απόδοσή τους και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά. Με τον Καρκαλέτση και τον Βεργίδη να ηγούνται της προσπάθειας, κατάφεραν να περιορίσουν τη διαφορά, αλλά οι Batboys με τη σταθερή απόδοση του Τατιτζικίδη και του Καλβουρτζή διατήρησαν το προβάδισμα. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 37-26, με τους Batboys να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Batboys συνέχισαν την καλή τους πορεία, ελέγχοντας το ρυθμό του παιχνιδιού και διατηρώντας τη διαφορά στο σκορ. Ο Χρήστος Τατιτζικίδης και ο Καλβουρτζής συνέχισαν να προσφέρουν σημαντικές επιθετικές λύσεις, ενώ η άμυνά τους παρέμεινε σταθερή. Οι Hoston Celtics, παρά την προσπάθεια των Καρκαλέτση και Βεργίδη, δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά σημαντικά, με το δεκάλεπτο να λήγει 48-34 υπέρ των Batboys.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είδε τους Batboys να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα και να ολοκληρώνουν την κυριαρχία τους. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των Καρκαλέτση και Βεργίδη, οι Hoston Celtics δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τη διαφορά. Οι Batboys, με τη συνεχιζόμενη εξαιρετική απόδοση του Τατιτζικίδη και του Καλβουρτζή, διασφάλισαν τη νίκη τους, κλείνοντας τον αγώνα με σκορ 62-50.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Χρήστος Τατιτζικίδης που έκανε Double Double καθώς είχε 23 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Hoston είναι ο Θεόδωρος Καρκαλέτσης που πέτυχε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Batboys: Κομιανός 7 , Καλβουρτζής 7 (1) , Δημητρακούδης 6 , Μπογιας 6 (1) , Σπιθας 5 (1) , Τατιτζικίδης Χ. 23 , Γουδας 2 , Τατιτζικίδης Γ. 6

Hoston Celtics: Καλλασίδης 2 , Μισιρλής 5 (1) , Καρκαλέτσης 17 (1) , Γεωργίου 7 (1) , Ντουνούσης , Δώγος 2 , Γκουτζαμάνης 4 , Τσινάρης , Βεργίδης 13 (2) , Παπαδόπουλος , Παπαδάκης