Retrolls 22 12 12 16 - 62 -
Salonica Titans 17 17 19 12 - 65 -

Δεν λύγισαν οι Salonica Titans!

Και οι δύο ομάδες από την αρχή του παιχνιδιού ήθελαν να πάρουν μια διαφορά με σκοπό να χτίσουν το τέμπο του παιχνιδιού , από την μια οι Titans με τα πολλά καλάθια τους μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά τα αμυντικά τους λάθη τους στοίχησαν στην αρχή , ενώ από την άλλη οι Retrolls παίζιντας φοβερές άμυνες κατάφεραν να πάρουν την αρχική διαφορά.

Η κατάσταση αυτή όμως θα αλλάξει καθώς οι Τιτάνες χάρης τις προσπάθειες και τα καλάθια του Αξά μπόρεσαν να καλύψουν την διαφορά και να χτυπήσουν στα ίσα πλέον το παιχνίδι. Οι Retrolls παρά τα αρχικά λάθη μπόρεσαν να κρατηθούν στο ματς και έτσι χάρης τα μεγάλα σουτ του Γραμματίκα έφτασαν το ματς στην απόλυτη ισοπαλία με το τέλος του ημιχρόνου.

Το παιχνίδι πλέον είχε γυρίσει υπερ των Τιτάνων και έτσι το τέμπο ήταν με το μέρος , αποφάσισαν να παίξουν ένα έξυπνο και γρήγορο παιχνίδι με τον Δελανδρέα να πετυχάινει συνεχόμενους πόντους ανεβάζοντας έτσι την διαφορά. Οι Retrolls όμως δεν τα παράτησαν και με τον Τσέλιο αυτή την φορά πρωταγωνιστή έμειναν κοντά στο σκορ.

Οι Retrolls σε όλη την διάρκεια του αγώνα είχαν δείξει καλά δείγματα τα οποία έφτασαν στο πικ τους στο τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο η ευστοχία στα μεγάλα σουτ τους έδωσε την δυνατότητα να χτυπήσουν στα ίσα το ματς. Οι Salonica Titans όμως έμειναν ζωντανοί και έτσι πήραν την νίκη με τελικό σκορ 62-65.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Αξάς ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Retrolls αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα είναι ο Γιώργος Γραμματίκας ο οποίος πέτυχε double double καθώς είχε 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Retrolls: Γραμματίκας 21 (4) , Ανουσάκης , Τσέλιος 12 (1) , Παπαδόπουλος 9 , Φωτακάκης 10 (2) , Γκόζης 10

Salonica Titans: Δελανδρέας 12 , Καλογήρου 5 (1) , Βανδήρας 9 (1) , Καλαθάς 4 , Λάππας 2 , Αξάς 25 (1) , Τράκας , Πουλιος 8