Titans 6 17 13 21 - 57 -
Deportivo Faliro 27 22 18 20 - 87 -

Deportivo Faliro on fire!

Σε εκπληκτική μέρα βρέθηκε η Deportivo Faliro που ήταν καταιγιστική από τα 6,75 και δεν άφησε περιθώρια στους Titans.

Η πρώτη περίοδος ήταν επιθετικός μονόλογος αφού το σκορ έκλεισε στο 6-27! Ο Λοιζίδης σκόραρε 3 πόντους με δίποντο και βολή για να ακολουθήσει ο Καμνιώτης για το 2-3. Από εκεί και έπειτα ξεκίνησε ο διαγωνισμός τριπόντων της Deportivo. 3 τρίποντα ο Κριεκούκης και 2 τρίποντα και 1 δίποντο ο Μπίμπας και ένα ο Λοιζίδης και το σκορ έγινε 2-22! Ο Τσέπας σκόραρε για τους Titans για να ακολουθήσει νέο τρίποντο του Τσάβαλου. Στο τέλος του δεκάλεπτου ο Νυδριώτης σκόραρε για τους Titans και ο Μπίμπας με 2/2 βολές για το 6-27!

Η δεύτερη περίοδος ήταν πιο ισορροπημένη. Ο Τσάβαλος σκόραρε για να ακολουθήσει το πρώτο τρίποντο των Titans με τον Μπαμπάτσικο. Άμεση απάντηση για 3 από τον Λοιζίδη και δίποντο του Δήμτσου. Στα επόμενα λεπτά ο Λοιζίδης σκόραρε άλλα 2 τρίποντα ενώ οι Titans σκόραραν με τον Καρατσώλη και 5 πόντους του Καμνιώτη. Μπίμπας με τρίποντο και 4 πόντοι του Κοντογιάννη έγραψαν το 16-47. Ο Ηλιαδάκης σκόραρε 4 πόντους και η περίοδος έκλεισε στο 23-49.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκοράρισμα για τους Titans ανέλαβε και πάλι ο Ηλιαδάκης σκοράροντας 8 πόντους, 3 ο Κατσιφής και 2 ο Νυδριώτης. Για τη Deportivo Faliro οι Μπίμπας και Κριεκούκης από 2 τρίποντα ξανά και ο Λοιζίδης με 5 πόντους έκλεισαν την περίοδο στο 36-67.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν το μόνο που έκλεισε με θετικό πρόσημο για τους Titans. Ξεκίνησε με δίποντο και βολή του Καραγεωργάκη για να ακολουθήσει νέο τρίποντο του Μπίμπα και δίποντο του Τσάβαλου. Ο Καμνιώτης σκόραρε με γκολ-φάουλ, ο Ηλιαδάκης με σουτ έκανε το 44-75 για να ακολουθήσει τρίποντο του Μαρινάκη. Καραγεωργάκης με 4 συνεχόμενους και Ηλιαδάκης με 4 βολές σκόραραν για τους Titans ξανά ενώ για τη Deportivo από 2 πόντους οι Μπίμπας και Μαρινάκης. Το παιχνίδι τελείωσε με τρίποντο του Παρασκευόπουλου που έγραψε το τελικό 57-87!

Οι γηπεδούχοι είχαν 7/12 βολές, 19/53 δίποντα και 4/20 τρίποντα, 42 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 6 κλεψίματα και 15 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι τέλειωσαν με 10/16 βολές, 13/29 δίποντα και 17/40 τρίποντα, 39 ριμπάουντ, 21 ασίστ, 7 κλεψίματα και 10 λάθη.

MVP της αναμέτρησης ο Παναγιώτης Μπίμπας με 31 πόντους, 5/10 βολές, 4/7 δίποντα και 6/6 τρίποντα. Είχε 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και κανένα λάθος. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μίνωας Καραγεωργάκης με 7 πόντους, 1/5 βολές, 3/8 δίποντα, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και κανένα λάθος.

Titans(Ηλιαδάκης): Ηλιαδάκης 17(1), Νυδριώτης 4, Καρατσώλης 2, Τσέπας 4, Πασσάς 2, Τριανταφύλλου, Καμνιώτης 10 (1), Παρασκευόπουλος 5(1), Μπαμπάτσικος 3(1), Κατσιφής 3, Σωμαράκης, Καραγεωργάκης 7

Deportivo Faliro(Μαρινάκης): Κόφφας, Λοιζίδης 20(4), Κριεκούκης 15(5), Μπίμπας 31(6), Κοντογιάννης 6, Τσάβαλος 9(1), Μαρινάκης 4(1), Δήμτσος 2

Τι μας άρεσε: Χορτάσαμε τρίποντα στο ματς από τη Deportivo Faliro!