11/06/2024
Stefanina Timberwolves 18 8 16 13 - 55 -
Golden Rail Warriors 19 19 13 18 - 69 -

Δεύτερη σερί επικράτηση για τους Golden Rail Warriors!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Golden Rail Warriors, Γαρδάνης και Γκαντιτζικίδης, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση και να ανταπεξέλθουν στην πίεση των Golden Rail Warriors. Οι Κλώνος και Γραμματίκας επέδειξαν εξαιρετική απόδοση, αλλά η ομάδα των Golden Rail Warriors με τους Γαρδάνη και Γκαντιτζικίδη διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ. Μετά το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, οι Golden Rail Warriors προηγούνταν με 26-38, δείχνοντας την δυναμική τους στο γήπεδο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves επέδειξαν αποφασιστικότητα και προσπάθησαν να αντιστρέψουν την τύχη του αγώνα. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Κλώνο και Γραμματίκα, κατάφεραν να προσεγγίσουν στο σκορ. Παρόλα αυτά, οι Golden Rail Warriors παρέμειναν αποτελεσματικοί στην επίθεση και διατήρησαν το προβάδισμα. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Golden Rail Warriors ηγούνταν με 42-51, δείχνοντας την ανωτερότητά τoυς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Golden Rail Warriors έδειξαν ότι δεν πρόκειται να χάσουν, έβγαλαν ανθεκτικότητα και έτσι με μια τελευταία πίεση έδειξαν τα δόντια τους. Με το τελικό σφύριγμα, οι Golden Rail Warriors πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 55-69.

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης, Γραμματίκας 18(2), Ζουρνάς, Καμαρούδης 14(4), Κλώνος 9(1), Μαυρουδής 8(1), Νταμπούδης 3, Τσακαλαίδης 3(1)

Golden Rail Warriors: Γαβανάς 12, Γαρδάνης 23(6), Γκαντιτζικίδης 17(2), Ζαχαρακόπουλος, Καλαμπούκας, Καραβίτης 13(3), Κουγιουμτζίδης, Πεχληβάνης, Πιτόσκας, Σαιβανίδης, Χατζησταύρου 4